Drugi najstarszy bank w USA umożliwi trading kryptowalutami

Amerykańska organizacja zajmująca się usługami finansowymi i bankowymi, State Street Corporation, umożliwi handel kryptowalutami.

Wkrótce po tym, jak najstarszy bank z siedzibą w USA wszedł w przestrzeń kryptowalut, tak samo uczynił drugi najstarszy – State Street Corporation. Gigant bankowy, zarządzający aktywami o wartości 3 bilionów dolarów, umożliwi londyńskiemu Puremarkets korzystanie z platformy Currenex do handlu aktywami cyfrowymi.

Zgodnie z treścią dzisiejszego oświadczenia, londyńska firma nawiązała współpracę z założonym w 1792 roku amerykańskim gigantem bankowym – State Street Corporation.

Dzięki tej współpracy, Pure Digital wykorzysta platformę handlową klasy bankowej State Street o nazwie Currenex, aby umożliwić handel kryptowalutami. Proces będzie w pełni zautomatyzowany z wysokoprzepustowym rynkiem OTC dla aktywów cyfrowych z fizyczną dostawą i utrzymaniem po stronie banku.

Klienci instytucjonalni będą mogli skorzystać z kredytu bilateralnego, umożliwiającego efektywne wykorzystanie kapitału i kontrolę dla wszystkich uczestników.

Kiedy State Street rusza z nową usługą?

Platforma handlowa powinna ujrzeć światło dzienne w połowie 2021 r., jak wyjaśniono w oświadczeniu. Nie podając żadnych dodatkowych szczegółów, State Street i Pure Digital nakreśliły również plany „dalszego zbadania przestrzeni handlu walutami cyfrowymi”.

„Currenex jest podekscytowany, mogąc wykorzystać nasze doświadczenie i wiedzę na rynku handlu walutami i aktywami cyfrowymi, aby zapewnić Pure Digital solidną technologię i infrastrukturę dla tej ekscytującej inicjatywy w zakresie handlu walutami cyfrowymi” – skomentował David Newns ze State Street.

Coraz więcej banków w przestrzeni kryptowalut

Wejście State Street w rynek kryptowalut potwierdza rosnący wskaźnik adaptacji ze strony instytucji bankowych. Najstarszy bank w USA, BNY Mellon, zapowiedział, że rozpocznie usługi przechowywania aktywów cyfrowych. Wkrótce dołączyli do niego inni giganci. Morgan Stanley umożliwił swoim klientom instytucjonalnym ekspozycję na BTC za pośrednictwem trzech funduszy i złożył wniosek o zakup bitcoinów poprzez 12 własnych funduszy. Jednocześnie Goldman Sachs zadeklarował zamiar uruchomienia pierwszych kanałów inwestycyjnych dedykowanych bitcoinowi oraz innym kryptowalutom do końca drugiego kwartału 2021 roku.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze