Rekordowa cena BTC uwieczniona na blockchain

Historyczny wzrost bitcoina do nowego, rekordowego poziomu ceny został uwieczniony na blockchainie kryptowaluty.

Slush Pool, najstarsza kopalnia kryptowalut, zawierała w łańcuchu bloków kultowy już nagłówek Reutersa: „Dolar gwałtownie spada w związku z nadziejami na bodźce w USA; Bitcoin osiąga szczyt wszech czasów” w bloku 659678.

blockchain
źródło: tutaj

Media głównego nurtu potwierdzają obawy bitcoinowców

Artykuł z 1 grudnia opublikowany przez największą, międzynarodową agencję informacyjną na świecie jest dokładnie tym, na co zwolennicy Bitcoina cierpliwie czekali przez wiele lat.

Reuters wspomina, że dolar spadł do najniższego poziomu od dwóch i pół roku po ponownych konsultacjach w sprawie nowego pakietu bodźców fiskalnych, który miałby jeszcze bardziej osłabić dolara. Zbiegło się to w czasie z price action bitcoina, który 1 grudnia osiągnął nowy rekord wszech czasów, wynoszący 19918 USD.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY), który przedstawia wartość dolara w stosunku do innych głównych walut fiducjarnych, znajduje się obecnie poniżej 91 po raz pierwszy od stycznia 2018 r.

Długo oczekiwane uznanie Bitcoina za zabezpieczenie przed inflacją potwierdza obawy zwolenników kryptowaluty, które do niedawna były w dużej mierze ignorowane.

Wiadomości ukryte na blockchainie bitcoina to nie nowość

Niedawno obchodziliśmy dziesiątą rocznicę istnienia, Slush Pool zaczął działać, gdy blok Genesis Satoshiego Nakamoto nie miał nawet dwóch lat.

Tradycję pozostawiania tajnych wiadomości na blockchainie ustanowił nikt inny, jak sam tajemniczy twórca Bitcoin. Głęboko w kodzie pierwszego bloku kryje się legendarny nagłówek „Chancellor on brink of second bailout for banks” opublikowany przez The Times 3 stycznia 2009 r.

Dość szybko, bo do 2020 roku, banki centralne stały się jeszcze bardziej lekkomyślne. Blok 629 999, ostatni z nagrodą górnicząw wysokości 12,5 BTC, zawierał oczywisty hołd złożony Satoshiemu w pierwszej transakcji po halvingu w postaci nagłówka The New York Times z 2 kwietnia: „With $2.3T Injection, Fed’s Plan Far Exceeds 2008 Rescue.”.

Może Cię zainteresować:

  • https://bithub.pl/wiadomosci/bitcoin-easter-egg-na-ile-bitcoin-wsiakl-w-popkulture/
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze