Projekt zdecentralizowanej tożsamości KILT od Polkadot zwycięzcą nowej aukcji na Kusama

KILT Protocol, protokół blockchain o otwartym kodzie źródłowym zaprojektowany do wydawania samodzielnych, anonimowych i weryfikowalnych danych uwierzytelniających, wygrał szóstą aukcję parachain Kusama i uruchomił swoją sieć główną.

Dziękujemy!

Protokół KILT otrzymał ogromne wsparcie ze strony społeczności. 1 września projekt osiągnął maksymalny limit 220 000 Kusama (KSM) dla crowdloanu na aukcji parachain Kusama. „DZIĘKUJEMY naszej pełnej pasji społeczności za wspieranie KILTa w aukcji nr 6. Nasze 12 211 głosów przyczyniło się do umieszczenia KILT w ścisłej czołówce” – napisali przedstawiciele KILT Protocol na Twitterze po wygranej.

Podczas wystąpienia na wczorajszym wydarzeniu Crowdcast, założyciel KILT Protocol, Ingo Rübe, powiedział, że projekt rozpocznie teraz wdrażanie swojej globalnej sieci, wprowadzi zarządzanie i skarbiec oraz doda funkcjonalności, takie jak zdecentralizowane identyfikatory (DID) i weryfikowalne poświadczenia, w celu ukończenia kolejnych kroków i osiągnięcia decentralizacji w ciągu najbliższych dwóch do trzech miesięcy.

kilt 2
źródło: link

Najnowsza aukcja parachain Kusama jest pierwszą z drugiej partii pięciu aukcji slotów na Kusama, co ma kluczowe znaczenie dla przyszłego sukcesu sieci Polkadot, której sieć główna została uruchomiona, ale nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna. Polkadot to protokół łańcucha bloków, który łączy wiele wyspecjalizowanych łańcuchów bloków w multichain, w którym poszczególne łańcuchy bloków (parachainy) łączą się i są zabezpieczane przez relay chain (więcej na ten temat dowiesz się tutaj). Biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę parachainów, które mogą być obsługiwane w głównym łańcuchu , aukcje slotów są wykorzystywane do wyboru parachainów, które mają zostać do niego dodane.

Narura Network od Acala, Moonriver Network od Moonbeam, Shiden od Astar (wcześniej nazwana Plasm), sieć Khala od Phala i Bifrost zabezpieczyły już swoje gniazda parachain Kusama w pierwszej partii aukcji, które odbyły się na początku tego roku.

We wpisie na blogu Polkadot dotyczącym drugiej partii aukcji parachain Kusama czytamy: „Chociaż nasze zalecenia dotyczące uruchomienia parachain na Kusama są pełne ostrożności ze względu na niepewność nowego środowiska, to doświadczenie toruje drogę do szybkiego i płynnego skalowania Polkadot […]. Im częściej Kusama zostaje poddawana stress-testom, tym szybciej i łatwiej będzie płynnie wdrożyć Polkadot.”

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze