Ethereum już dostępne na Amazon Managed Blockchain

5 505

Gigant technologiczny Amazon właśnie ogłosił ogólną dostępność Ethereum w zarządzanym przez siebie łańcuchu bloków.

Według Amazon Web Services, czyli AWS, użytkownicy mają teraz możliwość „udostępniania węzłów Ethereum” i łączenia się z siecią główną łańcucha bloków oprócz sieci testowych Ropsten i Rinkeby za pośrednictwem zarządzanego przez Amazon łańcucha bloków. Program ma oferować bezpieczny dostęp do sieci za pomocą „standardowych interfejsów API Ethereum o otwartym kodzie źródłowym” i synchronizuje się z łańcuchem bloków Ethereum.

„Amazon Managed Blockchain monitoruje stan węzłów, zastępuje niezdrowe węzły i automatyzuje aktualizacje oprogramowania Ethereum, poprawiając dostępność infrastruktury Ethereum klientów” – twierdzi AWS. „Oprócz aplikacji DeFi, klienci budujący produkty analityczne, takie jak narzędzia do monitorowania inteligentnych kontraktów i oprogramowanie do wykrywania oszustw, mogą również skorzystać z tej skalowalnej, wysoce dostępnej iw pełni zarządzanej usługi Ethereum”.

Każdy może mieć swój własny blockchain

AWS uruchomił swój Amazon Managed Blockchain po raz pierwszy w kwietniu 2019 r., twierdząc, że klienci będą mogli konfigurować sieci blockchain w swoich organizacjach i korzystać z platform open source Ethereum i Hyperledger. Twierdzono, że usługa ​​może wyeliminować potrzebę „udostępniania sprzętu, instalowania oprogramowania, tworzenia certyfikatów kontroli dostępu i zarządzania nimi oraz konfigurowania ustawień sieciowych”:

„Aby utworzyć sieć typu blockchain, każdy członek sieci musi posiadać sprzęt, zainstalować oprogramowanie, tworzyć i zarządzać certyfikatami w celu kontroli dostępu i konfigurować komponenty sieciowe. Po uruchomieniu blockchainu, należy stale monitorować infrastrukturę i dostosowywać się do zmian, takich jak zwiększenie liczby żądań transakcji lub nowych członków przyłączających się do sieci lub ją opuszczających.”

Posunięcie to nastąpiło dokładnie miesiąc po tym, jak Jeff Bezos ogłosił, że ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego Amazona w trzecim kwartale 2021 r. Jego miejsce ma zająć Andy Jassy, ​​który jest obecnie prezesem Amazon Web Services i nadzoruje ofertę kryptograficzną firmy.

Przeczytaj również:

Komentarze