Podaż BTC w kryzysie? | Wszystkiemu winien PayPal

5 597

Według Pantera Capital podaż BTC jest w stanie kryzysu, który może mieć niebagatelny wpływ na cenę. To, z czym należy się zmierzyć jest prawdziwe i ma na imię PayPal.

W niedawno opublikowanym raporcie, analitycy kryptowalutowego funduszu inwestycyjnego Pantera Capital stwierdzili, że u podstawy aktualnego rajdu ceny BTC leży kwestia niedoboru BTC. Punktem wyjścia dla tak sformułowanego wniosku ma być teza, jakoby większość nowo powstałych BTC miała być zagarniana przez PayPal.

Jak PayPal „miesza” w podaży bitcoina?

Nowa, kryptowalutowa oferta PayPal „już ma ogromny wpływ na rynek”, twierdzi Pantera. Autorzy raportu dodają, że operator płatności przejmuje około 70% wszystkich nowych BTC w obiegu.

Powołując się na dane Bit data, Pantera pisze:

„Kiedy uruchomiono PayPal, wolumen zaczął eksplodować. Wzrost wolumenów itBit oświadczy o tym, że ​​w ciągu czterech tygodni od uruchomienia, PayPal kupuje już prawie 70% nowej podaży bitcoinów”.

zakupy paypal podaż btc
źródło: tutaj

Podaż bitcoina w kryzysie?

Polityka emisyjne sieci Bitcoina została, jak wiemy, zaprogramowana jako deflacyjna w czasie. Przy powszechnym zastosowaniu prowadzi to do większej siły nabywczej i niedoboru w zakresie podaży. Pantera twierdzi, że to właśnie ten ostatni czynnik przyczynia się do parabolicznego wzrostu BTC.

PayPal uruchomił swoje usługi handlu kryptowalutami w USA na początku tego miesiąca. Firma umożliwiła klientom trading w wymiarze do 20 000 USD tygodniowo. Jeżeli chodzi o zwiększenie zasięgu nowych usług na cały świat, w grę w chodzi początek 2021 roku.

Operator płatności online obsługuje aktualnie 300 milionów aktywnych użytkowników. To sprawia, że ​​jego wejście do cyfrowej waluty jest uznawane za jedną z głównych sił napędowych globalnej adopcji.

Analitycy Pantera Capital komentują, że kupowanie bitcoinów jest teraz o wiele łatwiejsze niż podczas ostatniej hossy w 2017 r. Ogólnoświatowa adopcja BTC oznacza większe prawdopodobieństwo odnośnie tego, że bitcoin zdoła utrzymać się z powodzeniem na wyższych poziomach cenowych. Chociaż kryptowaluta pozostaje wysoce zmienna, wybiła się w górą w niezwykle stabilny i dynamiczny zarazem sposób. Wypada przypomnieć, że z tą sytuacją mamy do czynienia praktycznie od dwóch miesięcy…

podaż BTC kurs bitcoina
wykres kursu BTC/ USD w skali 1D od TradingView

Może Cię zainteresować:Komentarze