Trading kryptowalut na PayPal już dostępny dla użytkowników z USA

PayPal poinformował we czwartek, że płatności i trading kryptowalutami dla użytkowników z USA stał się faktem. Usługi zostały oficjalnie uruchomione. To nie wszystko…

W zaktualizowanym ogłoszeniu czytamy, że PayPal zakończył procedurę oczekiwania dla klientów, którzy chcą korzystać z kryptowalut w Stanach Zjednoczonych za jego pośrednictwem. Możliwość tradingu obejmuje tygodniowy limit 20 000 USD. To dwukrotnie więcej niż pierwotnie ogłoszone 10 000 USD.

Przypomnijmy, że PayPal planuje udostępnić płatności w kryptowalutach 26 milionom sprzedawców na całym świecie.

Uruchomienie usług w skali globalnej planowane jest na początek 2021 roku. Dedykowanym dostawcą usług portfelowych ma zostać Venmo. PayPal ogłosił swoje plany integracji z branżą kryptowalut już trzy tygodnie temu. Nie da się ukryć, że wiadomość wpłynęła dość pozytywnie również na notowania „króla kryptowalut”.

W ramach planowanego wdrożenia usług opartych na walutach cyfrowych, PayPal otrzymał pierwszą, warunkową licencję Bitlicense od nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych, jednego z najbardziej znanych lokalnych organów nadzoru finansowego w USA.

Kryptowaluty jako środek płatniczy na PayPal

Wielu komentatorów zwróciło uwagę, na fakt, że warunki usług kryptograficznych PayPal oznaczają, że cyfrowe monety zakupione na platformie najprawdopodobniej nie będą mogły jej opuścić. Być może to część kompromisu, na który zdecydował się PayPal w toku rozmów z organami regulacyjnymi. Wszystko po to, aby móc dotrzeć z usługą do tak szerokiej bazy użytkowników.

„Od początku 2021 roku klienci PayPal będą mogli wykorzystywać swoje zasoby kryptowalut jako źródła finansowania płatności u 26 milionów sprzedawców PayPal na całym świecie. Konsumenci będą mogli natychmiast przekonwertować wybrane saldo kryptowaluty na walutę fiducjarną, z pewnością wartości i bez dodatkowych opłat. Sprzedawcy PayPal nie będą musieli podejmować żadnych dodatkowych integracji ani opłat, ponieważ wszystkie transakcje będą rozliczane w walucie fiducjarnej po jej aktualnym kursie PayPal. W efekcie kryptowaluta po prostu staje się kolejnym źródłem finansowania w cyfrowym portfelu PayPal, dodając ulepszoną użyteczność posiadaczom kryptowalut, jednocześnie rozwiązując poprzednie obawy dotyczące zmienności, kosztów i szybkości transakcji opartych na kryptowalutach.”

Może Cię zainteresować:


Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx