McAfee: Bitcoin jest stary, zmęczony i bezwartościowy

John McAfee stwierdził, że nigdy nie wierzył w milionową wycenę bitcoina. Czy słynny zakład pozostaje zatem aktualny?

W lipcu 2017 roku John McAfee powiedział, że „zje własnego penisa”, jeśli bitcoin nie osiągnie poziomu 500 000 USD w ciągu trzech lat. Dzisiaj BTC kosztuje „zaledwie” 9 130 USD. To oznacza, że cena kryptowaluty musiałaby wzrosnąć o ponad 5376%, aby prognoza mogła się spełnić.

mcafee
źródło: tutaj

Na wykresie bez zmian…

Wygląda na to, że John wycofuje się powoli ze swojej słynnej prognozy odnośnie BTC na poziomie 1 miliona dolarów. Być może znudziło mu się po prostu czekanie. Rzeczywiście, od trzech lat, kiedy McAfee zawarł słynny zakład, bitcoin i 500 0000 USD to jak niebo a ziemia…

Jeszcze w ubiegłym roku przedsiębiorca twierdził, że jest dobrej myśli w kontekście prognozowanej, astronomicznej wyceny kryptowaluty. Mówił, że złe emocje skupione wokół rynku kryptowalut były przesadzone. Bitcoin był wówczas w połowie drogi do 10 000 USD.

McAfee | Bitcoin jest stary, zmęczony i bezwartościowy

Nie dalej jak wczoraj, 19 lipca 2020 roku McAfee napisał na Twitterze następujące słowa:

„(…) Nigdy nie wierzyłem, że bitcoin osiągnie 1 milion dolarów. To absurdalne. To stara, zmęczona, bezwartościowa moneta. Chciałem tylko zjeść swojego penisa w telewizji. Czekajcie na to.”

W co „gra” John McAfee?

Od połowy 2019 roku cena BTC spadła z około 13 900 USD do 9100 USD. Po 34% spadku w okresie 12 miesięcy, McAfee nie czuje się już tak pewny swojej prognozy dotyczącej 1 miliona dolarów BTC. Być może nigdy nie był, a wygłupianie się przed ludźmi po prostu napędza jego działanie i daje mu swoisty zastrzyk adrenaliny?

W lipcu 2019 roku napisał:

Jako datę, kiedy BTC będzie kosztował min. 500 000 USD, McAfee określił końcówkę 2020 roku.

Kiedy kilku obserwatorów wywołało go w tym temacie do odpowiedzi, John odesłał ich do witryny o nazwie dickening.com. W tym serwisie możecie zobaczyć zegar odliczający czas do końca zakładu.

Przyznał, że termin wygaśnięcia zakładu jest nad wyraz „dobrze udokumentowany”. Ostateczny termin mija dopiero 31 grudnia br., a nie w lipcu 2020 r.:

„Z przymrużeniem oka…”

Dotychczasowe tweety i wypowiedzi Johna McAfee pokazują, ze jego przewidywania należy traktować z przymrużeniem oka. Jeszcze w maju kwestionował własną prognozę, pozostawiając wielu, którzy mu wierzą, w stanie co najmniej konsternacji…

Tak czy inaczej, aby McAfee wygrał zakład, cena BTC musiałaby teraz wzrosnąć o co najmniej 10 000% i to w ciągu następnych pięciu miesięcy.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Przeczytaj inne wpisy, w których John McAfee gra „pierwsze skrzypce”:Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze