Dwie spacje po kropce | John McAfee wie, kim jest Satoshi Nakamoto?

17 744

John McAfee stwierdził, że jest na 99% pewny tego, kim jest twórca Bitcoina – Satoshi Nakamoto. Swoje opinie wyraził w wywiadzie dla Cointelegraph. Znając usposobienie i dotychczasowe rewelacje McAfee’go trudno o ślepe danie wiary jego wypowiedziom. Zobaczcie jednak, o czym mówił John i jakich użył argumentów. Ocena przyjdzie sama…

McAfee ma 99% pewności odnośnie tożsamości Satoshi Nakamoto

Podczas rozmowy McAfee odniósł się do popularnego przekonania, że za pseudonimem Satoshi Nakamoto kryje się tylko jeden człowiek. Stwierdził, że „był to zespół jedenastu osób, który w ciągu pięciu lat ostatecznie wymyślił [Bitcoin]”.

„Nie wiem, w jaki sposób zdecydowali, kto spośród nich przygotuje whitepaper…. Dla każdego, kto chce wiedzieć, kim jest Satoshi – to znaczy, wiesz, jakie są opcje, masz na przykład Craiga Wrighta, nie zamierzam wymieniać wszystkich innych, inaczej odkryjesz, kto to jest – ale KTOŚ NAPISAŁ ten manifest” – kontynuował.

McAfee daje wskazówki, które każdy może znaleźć w manifeście Bitcoina

McAfee zapewnia, że kluczem do odkrycia tożsamości Satoshiego Nakamoto ​​jest stylometria manifestu Bitcoin.

„Po przeczytaniu whitepapera – to po pierwsze – jest całkowicie jasne, że jest on Anglikiem – każde słowo, które ma inną postać w British i American English, ostatecznie jest British, zapewnia McAfee.

„Po drugie, zostawił wskazówki. Jest tylko pięć procent populacji, która stawia dwie spacje po kropce – a tam tak jest wszędzie [w całym dokumencie – przyp. red.]. Format manifestu jest identyczny z dokumentami, które opublikował profesjonalnie”– dodaje McAfee.

„Jeśli kupisz program do badania autorstwa wart 200 dolarów, weźmiesz manifest Bitcoina […], a także weźmiesz jeden z artykułów, które on opublikował – przy okazji wszyscy ci ludzie pisali dokumenty – tylko jeden z nich daje dziewięćdziesiąt dziewięć procent prawdopodobieństwa, że ​​to właśnie on”.

McAfee wycofuje się z planu ujawnienia tożsamości Satoshiego

McAfee wspomniał, że ​​wcześniej planował publicznie ujawnić tożsamość Satoshiego. Porzucił jednak te plany na skutek tajemniczej rozmowy telefonicznej, rzekomo z „samym Nakamoto”.

„Rozmawiałem z nim przez telefon, miałem zamiar ujawnić, kim on jest. Dlaczego? Ponieważ cały ten szum to nonsens, ludzie marnowali czas […] – chciałem powiedzieć: „słuchaj, to był ten facet” – powiedział McAfee.

„A wiesz, co mi powiedział? Sprytny z ciebie skurczybyk – powiedział „Ok, a co, jeśli się mylisz?” I dalej: „jeśli masz rację, to Satoshi będzie musiał zatrudnić pięćdziesięciu ochroniarzy i zmienić swoje życie, albo umrze. „Dlaczego? Wszyscy będą chcieli mieć kawałek twórcy Bitcoina, w tym rządy, które domagają się płacenia podatków. ”

„Powiedział:„ Ok, jeśli masz rację, to ta osoba może coś zrobić. Ale co jeśli się mylisz? Zniszczysz życie niewinnego człowieka i prawdopodobnie przyłożysz rękę do jego śmierci” – kontynuował McAfee.

„W tym momencie powiedziałem, że rozumiem, i że nie powiem już nic więcej, a jego imię nigdy nie opuści moich ust. ”I dlatego nigdy nie przechodziłem obok Craiga Wrighta, ponieważ to imię musiałoby opuścić moje usta. Ale jeśli chcesz wiedzieć, kim jest Satoshi pogłówkuj chwilę. Ostatecznie to bardzo proste”.

Komentarze