Krwawa łaźnia | Rynki kryptowalut lżejsze o 200 miliardów dolarów

Rynki kryptowalut przybrały dziś rano na czerwoności. W ciągu ostatnich 24 godzin wyparowało z nich prawie 200 miliardów dolarów.

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła dziś rano o 11% z 1,74 biliona dolarów do 1,55 biliona dolarów. Masowa wyprzedaż spowodowała wymazanie prawie 200 miliardów dolarów z kapitalizacji aktywów cyfrowych i powrót do FIAT.

Najniższa, całkowita kapitalizacja rynkowa miała miejsce podczas obecnej korekty 24 maja, kiedy spadła do 1,46 biliona dolarów. Rynki wciąż są jednak o 50% wyższe niż na początku 2021 roku.

Efekt Elona?

Trader i analityk techniczny „Rekt Capital” obarczył Elona Muska i Teslę winą za większość ruchów rynkowych w tym roku. Jednak w ciągu ostatnich 24 godzin nie pojawiły się kolejne „gorące” tweety od miliardera, które katalizowałyby to aktualny dump.

bitcoin dump
BTC/USD (interwał 1D); źródło: Rekt Capital

Najnowsza runda FUD wydaje się wynikać z obaw odnośnie kwestii regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Ostatnie ataki ransomware ponownie zwróciły uwagę na kryptowaluty, ponieważ prawodawcy i politycy wielokrotnie wskazują je jako narzędzia wykorzystywane w działalności przestępczej.

Bitcoin w dół. Jak głęboko jeszcze?

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji cena bitcoina spadła w ciągu dnia o 9% do 32 900 USD. Według CoinGecko gwałtowna wyprzedaż spowodowała obniżenie ceny o prawie 4000 USD z poziomu 36 700 USD.

Crypto YouTuber Lark Davis zwrócił uwagę, że krzyż śmierci jest teraz praktycznie nieunikniony:

„Krzyż śmierci na Bitcoioinie coraz bliżej… a przy obecnym price action wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne!”

Indeks strachu i chciwości BTC jest na najniższym poziomie od czasu krachu na rynku w marcu 2020 r., oscylując w momencie pisania tego tekstu wokół wartości 13.

Krwawa łaźnia kryptowalut

Jak zwykle, reszta rynku odczuwa obecnie więcej bólu niż sam bitcoin. Ethereum straciło 10% w ciągu dnia, spadając do 2500 USD. Wydaje się, że istnieje niebezpieczeństwo dalszego spadku, aby przetestować niższe minima.

Binance Coin spadł o 13% do poziomu poniżej 350 USD, Cardano spado o 11% do 1,50 USD, a Dogecoin jest lżejszy o 13% po spadku do 0,32 USD.

Inne altcoiny, które zarejestrowały w tym samym okresie czasu dwucyfrowe spadki to XRP, Polkadot, Uniswap, ICP, Bitcoin Cash, Litecoin, Chainlink, Solana, Polygon…

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze