HSBC potwierdził zakaz kupna akcji MicroStrategy dla klientów InvestDirect

3 429

HSBC potwierdził fakt zakazu kupowania akcji MicroStrategy przez klientów HSBC InvestDirect z powodu obaw związanych z bitcoinem.

„HSBC nie ma ochoty na bezpośrednią ekspozycję na wirtualne waluty [VC] i ma ograniczony apetyt na oferowanie produktów lub papierów wartościowych, które czerpią swoją wartość z wirtualnych walut”powiedział rzecznik HSBC.

Pierwsze przesłanki były już w ubiegłym tygodniu…

W zeszłym tygodniu w mediach społecznościowych pojawiła się wiadomość od HSBC datowana na dzień 29 marca. W komunikacie polecono użytkownikom HSBC InvestDirect, którzy już posiadają akcje MicroStrategy, aby nie kupowali ani nie przenosili dodatkowych akcji. Bank miał jednak nie zabraniać przechowywani oraz sprzedaży akcji MicroStrategy.

Więcej na ten temat tutaj:

MicroStrategy posiada 90 531 bitcoinów o wartości około 5,5 miliarda dolarów. Firma ogłosiła również, że wynagrodzenie dla związanych z nią dyrektorów będzie wypłacane w formie cyfrowej waluty.

HSBC zachowuje ostrożność w zakresie kryptowalut w czasie, gdy w branżę wchodzi coraz większa liczba banków. Goldman Sachs zadeklarował w zeszłym miesiącu, że w drugim kwartale tego roku zaoferuje usługi inwestycyjne i powiernicze w oparciu o bitcoiny i inne kryptowaluty w ramach bankowości prywatnej. Podobny ruch wykonał Morgan Stanley.

Kogo dokładnie dotyka polityka HSBC?

Nie jest jasne, czy ograniczenia HSBC dotyczą tylko akcji MicroStrategy, czy też akcji spółek takich jak Tesla i Square, jako że obydwie te firmy posiadają bitcoiny w swoich bilansach. Nie jest również jasne, czy są nimi również objęte akcje podmiotów wydobywających kryptowalutę, takich jak Riot Blockchain, HIVE Blockchain czy Hut 8 Mining.

HSBC InvestDirect jest oddziałem HSBC Securities (Canada) Inc., spółki zależnej będącej w całości własnością HSBC Bank Canada. HSBC Securities działa globalnie.

Z archiwum Bithub:

Komentarze