Miningowy gigant Riot Blockchain przejmuje Whinstone za 651 milionów dolarów

2 003

Połączenie wiodącej amerykańskiej firmy zajmującej się wydobywaniem bitcoinów z właścicielem i operatorem największego hostingu BTC w Ameryce stworzy wiodący filar korporacyjny z siedzibą w USA, wspierający sieć wydobywczą wiodącej kryptowaluty.

W komunikacie prasowym czytamy, że największa, amerykańska firma wydobywająca BTC Riot zawarła umowę o wartości 651 milionów dolarów na nabycie Whinstone. Pozwoli to Riot przekształcić się w wiodącego, globalnego górnika kryptowalut.

Zakup Whinstone ma wpływ na Riot

Zgodnie z treścią komunikatu, Riot Blockchain podpisał wszystkie niezbędne dokumenty, aby kupić Whinstone wraz ze wszystkimi jego aktywami, za łączną kwotę około 651 milionów dolarów w akcjach Riot, w tym 80 milionów dolarów w gotówce.

Cena akcji Riot na ostatnim zamknięciu wyniosła 48,37 USD.

Oczekuje się, że zakup Whinstone będzie punktem zwrotnym dla Riot i akcjonariuszy firmy, ponieważ zakup tej firmy pozwoli Riot przekształcić się w największą publiczną jednostkę wydobywczą i hostingową BTC w Ameryce Północnej.

Dlaczego Riot kupiło Whinstone?

Whinstone znajduje się w Teksasie. Oczekuje się, że wiodący w branży zespół firmy przyspieszy ekspansję Riot w branży wydobywania bitcoinów. Zespół Whinstone składa się z około stu pracowników, którzy w ciągu zaledwie roku stworzyli wiodącą firmę w sektorze.

Łączna moc Whinstone to 750 MW, a kolejne 300 MW to podobno tylko kwestia czasu.

Whinstone jest największym, pojedynczym zakładem wydobywczym BTC w Ameryce Północnej. W tej chwili firma posiada w gronie swoich klientów trzy instytucje finansowe. Część swoich przychodów generuje również poprzez wytwarzanie i wdrażanie technologii chłodzenia immersyjnego do wydobywania kryptowalut.

W 2020 roku Whinstone został przejęty przez Northern Data AG i po zawarciu umowy z Riot będzie właścicielem około 12 procent akcji Riot.

Może Cię zainteresować:

Komentarze