Riot Blockchain kupuje 15 000 Antminerów

1 759

Riot Blockchain, notowana na Nasdaq firma wydobywająca kryptowaluty, podpisała kolejną umowę kupna z chińskim gigantem górniczym Bitmain. Riot kupiło 15000 Antminerów. Firma spodziewa się, że zakup przyczyni się do wzrostu ich całkowitego hash rate o 65%.

Zakup kosztował 35 milionów dolarów. Kupiono 3000 Antminerów S19 Pro i 12000 Antminerów S19j Pro. Riot blockchain spodziewa się otrzymywać i wdrożyć nowe koparki w okresie od maja 2021 r. do października 2021 r.

Kluczowe jest teraz hash rate

Dzięki najnowszemu zakupowi Riot jeszcze bardziej rozszerza gamę swojego parku maszyn od Bitmain. Przy pełnym wdrożeniu ponad 37 000 koparek Riot szacuje, że hash rate wzrośnie z 2,3 EH/s do 3,8 EH/s. Zużycie energii szacowane jest przy tym na około 120 megawatów energii.

Dyrektor generalny Riot, Jeff McGonegal, powiedział, że ciągły wzrost liczby urządzeń jest „najważniejszy dla sukcesu górnika” i dodał:

„Zwiększenie hash rate firmy i działanie na podstawie opłacalnej polityki kosztowej jest bardzo ważne. Ważne szczególnie w okresach, gdy cena spot bitcoina znacznie wzrosła.”

Bitmain rozwija skrzydła

Bitmain konsekwentnie dostarcza swoje najnowsze Antminery do Riot Blockchain w ramach umowy partnerskiej. W październiku 2020 roku firmy podpisały umowę na dostarczenie 2500 Antminerów S19 Pro. Były to kolejne kontrakty poza zamówieniami z poprzedniej partii 5100 sztuk i kolejnej na 8000 urządzeń z września.

Bitmain to jeden z największych na świecie dostawców sprzętu do wydobywania kryptowalut. We wrześniu 2020 r. Bitmain ogłosił, że operator górniczy Core Scientific stanie się jego pierwszym centrum naprawczym w Ameryce Północnej. Wcześniej Bitmain współpracował z Foundry, spółką zależną należącą w całości do kopalni kryptowalut w ramach Digital Currency Group.

Komentarze