Elon Musk skrystalizował swoje stanowisko w sprawie Bitcoina

Elon Musk skrystalizował swoje stanowisko w sprawie Bitcoina. Podczas niedawnego czatu na Clubhouse, założyciel Tesli mówił również o zmianie głównego nurtu poglądów na walutę cyfrową.

Musk popiera Bitcoin

W niedzielę wieczorem Musk zabrał głos w sprawie BTC w Clubhouse. Powiedział, że Bitcoin to „dobra rzecz”.

Rozmowa miała miejsce dwa dni po tym, jak Musk zmienił swoją biografię na Twitterze na „#bitcoin”, co przyczyniło się do 20-procentowego wzrostu ceny.

Elon Musk stwierdził, że jego zdaniem Bitcoin jest „bliski uzyskania szerokiej akceptacji ze strony ludzi z branży finansowej”, odnosząc się do niezliczonych instytucji, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy podjęły decyzję o rozpoczęciu inwestycji w najbardziej znane cyfrowe aktywo.

Mówił także o Dogecoinie, kryptowalucie, która doświadczyła gwałtownego wzrostu w ramach wydarzeń wokół / r / wallstreetbets GameStop w zeszłym tygodniu. „Żartuję z Dogecoina” – powiedział Musk. „Waluta została wymyślona jako żart… ale los kocha ironię”.

Nie tylko o krypto

Oprócz kryptowalut, rozmowa skupiała się na zainteresowaniu Muska Marsem, a także na jego częstym utworzeniu memów. Musk jest znany ze swoich humorystycznych ujęć na Twitterze, które często koncentrują się wokół Bitcoin i Dogecoin.

Zanim wspomniał o Bitcoinie w swojej biografii, nazwał siebie „CEO Dogecoin”. Opublikował również kilka innych treści stylizowanych na memy, związanych z kryptowalutami, czasami powodując znaczące zmiany na rynkach.

Oprócz ubiegłotygodniowych tweetów dotyczących kryptowalut, opublikował słowo „Gamestonk !!” z linkiem do subreddita / r / wallstreetbets.

Wydawał się również wspierać gospodarkę opartą na kryptowalutach na Marsie, zgadzając się na potencjalnego nowego „Marscoina”. Musk większość swojego życia poświęcił dążeniu do osiedlenia się ludzi na Marsie za pośrednictwem swojej firmy SpaceX.

Musk zdaje się mieć świadomość tego, że jego słowa mogą wpływać na rynek. „Muszę uważać, co powiem” – przyznał. „Niektóre z tych rzeczy mogą naprawdę zmienić rynek”.

Musk wyprzedził Jeffa Bezosa, stając się, na początku tego miesiąca, najbogatszą osobą na świecie. Jego wartość netto szacuje się na około 200 miliardów dolarów.

Komentarze