Pompa na Dogecoin

Niedawna drama WallStreetBets z głównymi funduszami hedgingowymi w roli głównej znalazła swoją kontynuację w sektorze kryptowalut. W wyniku, zdaje się zwykłego mema, cena Dogecoin wzrosła o 90% w ciągu kilku godzin. Ten wzrost przyczynił się do wybicia DOGE w kierunku dotychczasowego ATH.

Dogecoin jest obecny w mediach z wielu powodów. Niektóre obejmują wirusowe filmy na TikTok lub tweety Elona Muska. W rzeczywistości wspomniany wzrost może trwać nadal, jeśli Elon Musk zdecyduje się dołączyć do imprezy, jak to ma w zwyczaju:).

WallStreetBets i GameStop

Akcje sieci sklepów z grami video GameStop przeżywają szalony tydzień wzrostów, który – paradoksalnie – ma niewiele wspólnego z rynkiem gier wideo. Wartość akcji największego sprzedawcy gier wideo eksplodowała, z około 40 dolarów (20 stycznia) do ponad 360 dolarów (27 stycznia).

Akcje GameStop wzrosły, kiedy członkowie forum Reddit r / WallStreetBets zaczęli opowiadać się za kupowaniem akcji sieci. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni akcje GameStop wzrosły o prawie 1000% – z około 30 USD do ponad 325 USD za sztukę w środowe popołudnie.

Ciekawostką w gwałtownym wzroście akcji GME jest to, że Melvin Capital, fundusz hedgingowy, jak prowodyr shortowania akcji GameStop, zrealizował swoją krótką pozycję. Wzrosty zainicjowane przez dramę WallStreetBets przyczyniły się do jego miliardowych strat.

Z rynku akcji na rynek krypto…

Kiedy na naszych oczach rozgrywa się sprawa związana z akcjami GME, użytkownik Twittera o pseudonimie „WSB Chairman” napisał na Twitterze:

Tweet spotkał się z odpowiedziami ze strony wielu entuzjastów kryptowalut. Temat dotknął również kryptowaluty Dogecoin:

Rezultat? Dogecoin zyskał 85% w 90 minut.

kurs DOGE/ USDT od TradingView

Spojrzenie na wykresy DOGE sugeruje, że być może kilka wielorybów złapało zapach tego, co miało się wydarzyć i wskoczyło na rynek w odpowiedniej chwili. W rzeczywistości dwóch pseudonimowych traderów, RookieXBT i CoinMamba, przyznało się do otwarcia stosownych pozycji na długo przed twitterową pompą.

Co dalej z Dogecoin?

Nie byłoby pewnie zaskoczeniem, gdyby Elon Musk opublikował tweeta o obecnej pompie na Dogecoin. Jeśli tak się stanie, może nie być możliwości, aby powstrzymać dalsze wzrosty. Poziomy, na które warto zwrócić uwagę obejmują 0,0159 USD i 0,0183 USD. Obydwa punkty cenowe mieszczą się odpowiednio na poziomach Fibonacciego 78,6% i 100%.

Edit: 28.01.2021 godz. 19:00:

DOGE zaliczyło nowe ATH:

źródło: TradingView

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx