SpaceX wyniósł Blockchain na Międzynarodową Stację Kosmiczną | 260% zysku w jeden dzień

SpaceX wyruszył z kolejną misją zaopatrzeniową poza orbitę Ziemi. Jednakże tym razem z technologią blockchain na pokładzie. 

Zdecentralizowany system orbitalny w kosmosie

W czwartek, 5 grudnia 2019 odbyła się dziewiętnasta to już misja zaopatrzeniowa (CRS-19) amerykańskiego przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego SpaceX.

Moduł Dragon wyniesiony w przestrzeń kosmiczną przez rakietę Falcon 9 dostarczył na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) ponad 2,5 tony materiałów naukowych, badań i sprzętu do orbitalnego laboratorium i rezydującej tam ekipy.

W skład załadunku weszła również technologia blockchain hardware wallet od SpaceChain. Udało się to dzięki Nanoracks, komercyjnej platformie dostępnej na Stacji i na mocy porozumienia Space Act z NASA. To pierwszy raz, kiedy udało się wnieść blockchain na pokład ISS, i który zostanie już wkrótce uruchomiony na platformie Nanoracks. 

SpaceChain podkreśla, że to trzeci ładunek z blockchainem w kosmosie, jaki udało im się uruchomić w ciągu ostatnich 2 lat. Wizją fundacji SpaceChain jest stworzenie pierwszego globalnego blockchaina w oparciu o sieć satelitarną. Implementacja ta ma przynieść zdalność i bezpieczeństwo infrastruktury kosmicznej, co zaowocuje nową generacją produktów w tej technologii – pisze SpaceChain. 

Po aktywacji blockchainowego ładunku na Stacji, która ma nastąpić na początku 2020, ukaże się potwierdzenie odbioru i nastąpi autoryzacja. Retransmisja transakcji blockchainowych również się odbędzie, tym samym tworząc transakcje multisig, aby zwiększyć bezpieczeństwo operacji. Wszelkie dane będą podłączone i przetwarzane bezpośrednio przez Nanoracks. 

Jeff Garzik, założyciel i CTO projektu SpaceChain przywołuje idee stojące za projektem w związku z najnowszą misją:

SpaceChain usuwa luki w bezpieczeństwie systemów finansowych i zasobów cyfrowych w rozwijającej się gospodarce cyfrowej. Integracja technologii i nowe spojrzenie pozwala tworzyć teraz wspaniałe składowe Nowej Kosmicznej Ekonomii.

Najnowszą, 19-stą misję zaopatrzeniową SpaceX mogliście oglądać na żywo w Internecie, zresztą jak każdą poprzednią.

Co ciekawe, w ten czas kryptowaluta SpaceChain, czyli SPC odnotowała niebywałe wzrosty w dobie załamujących się wykresów. Ponad 260% wzrostu na wartości w ciągu ostatnich 24 godzin.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze