Czy Satoshi Nakamoto właśnie ruszył swoje bitcoiny?

Czy Satoshi Nakamoto właśnie przeniósł swoje bitcoiny? Wszystkie cyfrowe monety, które znajdowały się dotąd nietknięte od 11 lat dziś ruszyły się z miejsca.

Adres Bitcoin (BTC), który zawierał 50 BTC z nagrody górniczej, właśnie pokazał pierwszy znak aktywności od lutego 2009 roku. Według danych z Blockchair.com, adres 17XiVVooLcdCUCMf9s4t4jTExacxwFS5uh przeniósł całą nagrodę za wydobycie 50 BTC do dwóch różnych portfeli.

źródło: blockchair

40 BTC pozostaje nieaktywnych, a pozostałe 10 BTC zostało wysłane na adres multisig, o czym świadczy jego numer początkowy. Od tego momentu łańcuch transakcji staje się trudniejszy do śledzenia, ponieważ BTC został praktycznie podzielony na dziesiątki części w ramach złożonego łańcucha wyników.

Cena w dół!

Wraz z informacją o ruszeniu cyfrowych monet rynek zareagował dość mocnym spadkiem:

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji kurs BTC utrzymuje się na poziomie 9400 USD:

satoshi nakamoto
wykres BTC USD od Trading View

Czy to rzeczywiście Satoshi?

WhalePanda i inni komentatorzy odrzucają pogląd, że monety są powiązane z twórcą Bitcoina. Nie brakuje jednak teorii, według których to sam Nakamoto ruszył monety.

Oryginalny portfel Satoshiego rzeczywiście zawierał transakcję coinbase 50 BTC, które datowane są na 9 lutego 2009 r.

Tylko trzy osoby wiedziały o Bitcoin w tym czasie: Satoshi Nakamoto, od dawna nieżyjący Hal Finney i Martti Malmi.

Teorie o potencjalnym właścicielu wspomnianych 50 BTC obejmują żonę Finneya i Malmiego. Równie prawdopodobnym kandydatem jest, rzecz jasna, sam Satoshi. Złożony łańcuch transakcji sugeruje, że ktokolwiek dokonuje tych transferów, stara się ukryć ostateczne miejsce przeznaczenia środków.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Komentarze