Bitcoin.org | W czyje ręce trafi domena Satoshiego Nakamoto?

Bitcoin.org to domena, którą w 2008 roku zarejestrował sam twórca Bitcoina Satoshi Nakamoto oraz programista Martii Malmi. Już wkrótce serwis ma przejść poważne zmiany. Obecny właściciel domeny ogłosił, że ​​przygotowuje się do rezygnacji z dalszego uczestnictwa w projekcie.

W ostatnim poście na GitHub, ukrywający się za pseudonimem Cobra Bitcoin ogłosił swoje plany na przyszłość związane z opuszczeniem strony bitcoin.org. Od początku swojego istnienia serwis ten miał na celu edukację nowych użytkowników na temat wiodącej kryptowaluty. Cobra Bitcoin poinformował, że wciąż szuka odpowiednich ludzi, którzy będą w stanie przekonać go o tym, że witryna zostanie oddana w „zaufane ręce”.

Oto treść komunikatu Cobra Coin opublikowana na Github:

bitcoin.org
źródło: bitcoin.org

Nie zapominajcie, czym jest Bitcoin…

Stroną bitcoin.org zarządza garstka współpracowników, którzy mają decydujący głos, jeśli chodzi o publikowany materiał.

Cobra poprosił swoich potencjalnych następców, aby nie zapominali, że podstawowym celem serwisu jest promowanie bitcoina w kierunku masowej adopcji.

„Biorąc pod uwagę, że Bitcoin jest dla wielu nowych użytkowników tak bardzo niezrozumiały, to witryny takie jak Bitcoin.org są kluczem do adopcji kryptowaluty wśród mas, jak również unikania obrandowania bitcoina szyldem środka na szybkie wzbogacenie się”.

Cobra nie podał dokładnej daty swojego odejścia. Napisał, że spodziewa się, że odejdzie z serwisu Bitcoin.org maksymalnie do końca roku.

„Cieszę się, że przez te wszystkie lata mogłem uczestniczyć w projekcie, który pozwolił tylu milionom ludzi dowiedzieć się, czym jest Bitcoin. Był to dla mnie naprawdę ogromny zaszczyt.”

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze