Bitcoin za 20 000 USD do końca roku? | Novogratz tłumaczy, dlaczego to możliwe

Zdaniem znanego inwestora i weterana Wall Street, bitcoin jest na jak najlepszej drodze, aby do końca bieżącego roku osiągnąć wycenę na poziomie 20 000 USD.

Po trwającej wiele tygodni konsolidacji bitcoin zameldował się wczoraj na chwilę na poziomie 11 400 USD, po czym ponownie obniżył loty. Aktualnie cena „króla kryptowalut” utrzymuje się na poziomie 11 000 USD. To wycena o blisko 20% wyższa niż jeszcze tydzień temu.

bitcoin 20 000
wykres BTC USD od TradingView

Bitcoin na dobrej drodze do osiągnięcia 20 000 USD?

Podczas wczorajszej rozmowy w CNBC, dyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz zapewnił, że Bitcoin jest na dobrej drodze do osiągnięcia 20 000 USD do końca 2020 r. Jeżeli ten scenariusz miałby się zrealizować, oznaczałoby to 80% wzrosty w ciągu najbliższych pięciu miesięcy…

Novogratz stwierdził też, że jego zdaniem złoto będzie nadal rosło.

Argumentował to powołując się na nieprzerwany dodruk pieniądza aktywowany przez rządy i banki centralne na całym świecie:

„Wielkie bańki zwykle kończą się posunięciami politycznymi. Nie wygląda na to, żeby Fed podniósł stopy procentowe… Historia płynności szybko się nie skończy. Otrzymamy duży bodziec” – komentował Mike Novogratz.

Ten komentarz ma miejsce, gdy amerykańscy politycy pracują nad kolejnym bilionem dolarów stymulacyjnym dla milionów bezrobotnych i słabo radzących sobie z obecną sytuacją. Mowa jest także o dodruku kolejnych 12 bilionów USD do ogólnego bilansu Fed…

Podczas wywiadu Novogratz stwierdził, że jego zdaniem, ​​drukowanie pieniędzy przenosi uwagę z powrotem na bitcoin i złoto:

„Wiele z tego zainteresowania detalicznego przesunęło się na […] akcje technologiczne, ponieważ dawały po prostu więcej możliwości i zabawy… Wczoraj zobaczyliśmy, jak dużo pieniędzy powróciło do złota i bitcoina. Istnieje gra adopcyjna na bitcoinie, która nie występuje na złocie. Ja jednak lubię obydwa aktywa”.

Bitcoin za 20 000 USD do końca roku? Rynek opcji nie jest co do tego do końca przekonany…

Rynek opcji nie jest przekonany, że Bitcoin będzie w stanie przekroczyć 20 000 USD do końca bieżącego roku. Podobne głosy słychać było również w marcu, czyli jeszcze na dwa miesiące przed halvingiem:

Na poniższym wykresie od Skew widać wyraźnie, że istnieje zaledwie 4% szansa na realizację tak optymistycznego scenariusza:

bitcoin 20 000
Wykres ze Skew.com przedstawiający prawdopodobieństwo, że BTC przekroczy x USD w określonym momencie w przyszłości. W tym przypadku jest to grudzień 2020 r.

Ta retoryka utrzymuje się pomimo stale rosnącego przekonania, że bitcoin zbliży się do dotychczasowego ATH jeszcze w tym roku. Taką opinię podzielają również Dan Morehead z Pantera Capital czy Arthur Hayes z BitMEX.

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Podyskutujmy…

PS.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze