Nie ma przeproś | BTC za 11 000 USD i 500 mln USD w likwidacjach

Nie ma przeproś… Po ostatnich wzrostach na bitcoinie trup (w postaci likwidacji) ściele się gęsto. Dziś w nocy kurs BTC poszybował praktycznie do 11 400 USD i to, jak na razie, okazało się ścianą nie do przebicia. Wraz z kolejnym impulsem wzrostowym posypały się likwidacje pozycji zaskoczonych tym stanem rzeczy traderów. W ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano zlewarowane pozycje o łącznej wartości ponad pół miliarda dolarów!

kurs btc tradingview 28-07-20
wykres BTC USD od TradingView

500 milionów dolarów w likwidacjach pozycji traderów BTC

@coinanalyzetool podaje, że tylko w ciągu ostatniej doby likwidacji poddały się zarówno krótkie, jak i długie pozycje o wartości przekraczającej pół miliarda dolarów.

Konkretna lista ostatnich likwidacji na rynkach instrumentów pochodnych bitcoina przedstawia się następująco:

  • Binance: 126 milionów USD
  • Bitmex: 124 miliony USD
  • Huobi: 102 miliony USD
  • OKEx: 95 milionów USD
  • Bybit: 52 miliony USD
  • Deribit: 13 milionów USD

W ciągu ostatnich dwóch dni zlikwidowano krótkie pozycje bitcoin o wartości prawie 740 milionów dolarów.

Przedwczesna euforia?

Pomimo wyjątkowej siły ceny BTC są tacy, którzy uważają, że longi nie oddają w pełni swojej faktycznej wartości. @CryptoCapo utrzymuje, że Bitcoin może jednak jeszcze nie być gotowy na prawdziwy rajd:

Jak komentuje analityk Bithub, Jurek S.:

„to właśnie rynek Forex w najbliższych godzinach, czy dobie zdecyduje o dalszych losach BTC. Pamiętajmy, że duża cześć uczestników tego rynku nie handluje w okresie wakacyjnym. To może zaważyć na sile ruchu, a właściwie na braku siły….”

Pełną analizę możecie przeczytać tutaj:

Kolejna fala likwidacji czeka już za rogiem?

Jeżeli zwyżkowy trend na BTC będzie w stanie utrzymać się dłużej niewykluczone, że będziemy świadkami kolejnych fal likwidacji.

@bitharington udostępnił niedawno wykres, który przedstawia wyniki cenowe BTC w skali makro z tygodniowym RSI. Analityk sugeruje, że rynek ten może wejść w pełnoprawny okres hossy:

„Poprzednia hossa Bitcoin rozpoczęła się, gdy zmieniliśmy tygodniowy RSI 60 z oporu na wsparcie. Za każdym razem, gdy spadaliśmy poniżej tygodniowego RSI 60, była to doskonała okazja do zakupu. A jeśli to się powtórzy? W tej chwili próbujemy zmiażdżyć linię RSI 60… ”

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze