Bitcoin ponad 37 000 USD, ETH przebiło 1200 USD!

4 161

Bitcoin cały czas pnie się do góry, przekraczając tym razem poziom 37 000 USD. W jego towarzystwie ośmieliło się ETH, które przebiło 1200 dolarów po raz pierwszy od prawie trzech lat, zwiększając tygodniowe zyski do ponad 62%.

Bycza gorączka wokół ethereum nasilała się już od wczoraj, gdy druga co do wielkości kryptowaluta po raz pierwszy od trzech lat przekroczyła poziom 1200 USD. Zyski były w dużej mierze spowodowane szczęśliwym splotem czynników fundamentalnych, w tym parabolicznym wzrostem bitcoina, oczekiwaniem na kontrakty terminowe ETH od CME i stale rosnącym sektorem DeFi.

Cena ETH przekracza 1200 USD

Wartość ETH osiągnęła szczyt 1223,84 USD na Bitstamp, najwyższy poziom od stycznia 2018 roku. W momencie publikacji, ETH wzrósł o ponad 8% i kosztował nieco powyżej 1210 USD. Kryptowaluta wzrosła o ponad 60% w ciągu ostatniego tygodnia, zwiększając całkowitą kapitalizację rynkową do 135 miliardów dolarów.

eth
kurs ETH/ USD (interwał 1H); źródło: TradingView

Przy obecnym tempie wzrostu, ETH wydaje się być gotowe do pobicia swojego poprzedniego rekordu 1432,88 USD, prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku dni.

Bitcoin cały czas na prowadzeniu

Wraz z upływem czasu, skala oddziaływania bitcoina na rynek kryptowalut nasila się. Król kryptowalut osiągnął nowy rekord ceny na poziomie 37 775 USD.

btc
kurs BTC/ USD (interwał 1H); źródło: TradingView

W ciągu ostatniego miesiąca Bitcoin zyskał ponad 90% w związku z rosnącym zainteresowaniem instytucjonalnym i halvingiem. Ether i inne aktywa cyfrowe zyskały na tempie, które podyktował bitcoin. W rzeczywistości istnieją pewne przesłanki sugerujące, że gdy podczas gdy na bitcoinie gorączka trwa w najlepsze, inwestorzy instytucjonalni coraz chętniej spoglądają na ETH.

CME uruchomi kontrakty futures na ETH

Grupa CME dostrzegła rosnące zainteresowanie instytucjonalne Ethereum i ogłosiła plany wprowadzenia nowego produktu futures na ETH.

Już od 8 lutego inwestorzy będą mieli możliwość obstawiania Ethereum za pośrednictwem regulowanych giełd. Nowy produkt futures, zwany CME CF Ether Reference Rat, zapewni traderom bardziej efektywną ekspozycję na aktywa cyfrowe i, być może, wyższą akceptację w kręgach instytucjonalnych.

Boom DeFi jeszcze się nie skończył

Chociaż wydaje się, że po historycznych szczytach zeszłego lata, szum wokół DeFi ostatecznie się ustabilizował, ten rośnie wraz z towarzyszącym mu rynkiem. Od środy praktycznie każda główna moneta DeFi w pierwszej dwudziestce odnotowała dwucyfrowe tygodniowe zyski – niektóre nawet przekraczały gwałtowny wzrost cen Ethereum.

Jako, że wiele projektów DeFi jest zbudowanych na Ethereum, tokeny zdecentralizowanych finansów wydają się mieć pozytywny wpływ na cenę ETH. Według CoinMetrics, boom na DeFi może napędzać rozwój Ethereum w perspektywie długoterminowej.

Dane ujawniają również znaczny wzrost całkowitej wartości środków zablokowanych w projektach DeFi. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, jest to już 22,14 miliardów dolarów.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze