Tether | Czy w jego rezerwach drzemią bitcoiny?

Po niejasnych oświadczeniach Deltec, Tether wyraźnie zaznaczył, że jego stablecoin USDT nie jest zabezpieczony bitcoinem.

Deltec inwestuje w Bitcoin

Hugo Rogers, dyrektor inwestycyjny Deltec Bank, ogłosił niedawno, że jego firma inwestuje część środków klientów w bitcoin. Jako, że Tether jest jednym z klientów Deltec, doniesienia te wywołały spekulacje, że rezerwy emitenta stablecoina mogą zawierać w sobie bitcoiny.

Czy inwestycje Deltec i rezerwy USDT są od siebie niezależne? Wg doniesień Coindesk, przedstawiciel Tether „zaprzeczył, że którykolwiek z tych funduszy [inwestycji w Bitcoin] należał do Tether”.

Ponadto Stuart Hoegner, radca prawny Tether, opublikował oświadczenie na Twitterze, w którym potwierdził, że obydwa fundusze nie są ze sobą w żaden sposób powiązane.

Samson Mow, CTO w Blockstream, również skomentował tę wiadomość. Wyjaśnił, że „Deltec oferuje usługi zarządzania inwestycjami i [zarządza] portfelami swoich klientów”. Dodał, że Deltec nie „bierze arbitralnie środków klientów po to, aby kupić bitcoin”.

USDT nie jest wspierany bitcoinem?

Według informacji na stronie internetowej Tether, USDT jest w 100% zabezpieczony rezerwą w postaci dolarów amerykańskich i innych aktywów. W jej ramach znajdują się również zasoby „tradycyjnej waluty i ekwiwalentów gotówki, a od czasu do czasu… innych aktywów i należności z tytułu pożyczek”.

Co by się stało, gdyby Tether poparł swoje rezerwy bitcoinem? Taka wiadomość mogłaby wywołać obawy o to, czy rezerwa firmy ma wystarczającą wartość, aby wesprzeć podaż USDT i utrzymać stabilną cenę.

Czy jest powód do niepokoju? Czy to, że jeden z banków partnerskich firmy inwestuje w BTC, rzeczywiście nie ma wpływu na rezerwy USDT?

Tether „wystarczająco zabezpieczony”

Tether był już w przeszłości oskarżany o niewystarczające rezerwy z innych powodów. Choć nikt nie udowodnił jeszcze tych zarzutów, wyniki przeprowadzonych dotychczas audytów nie satysfakcjonują wszystkich.

Niedawne procesy sądowe, założone przez Biuro Prokuratora Generalnego Nowego Jorku, mogą ujawnić, że spółka Tether źle zarządzała swoimi funduszami i ukrywała straty. Wydaje się to jednak kwestia niezwiązana z obawami o to, czy w rezerwach Tethera znajduje się jakikolwiek bitcoin.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.