Rezerwy USDT na najważniejszych giełdach nikną w oczach

3 926

W ciągu ostatnich trzech miesięcy kapitalizacja stablecoinów zwiększała się o 100 milionów dolarów dziennie. Tether przyczynił się do tego za sprawą wolumenu, który 7 września 2020 r. był 1,84 razy większy niż ten, który odnotował bitcoin. Jest jednak pewien problem. W tym samym okresie czasu, rezerwy USDT na giełdach, które były używane głównie do przenoszenia kryptowalut z giełd krypto-kryptograficznych do giełd kryptowalut, dramatycznie spadły…

Zgodnie z danymi od Cryptoquant, rezerwy USDT spadły na najważniejszych giełdach, takich jak Binance, OKEx i Huobi.

rezerwy USDT Binance; źródło: Cryptoquant
rezerwy USDT
rezerwy USDT OKEx; źródło: Cryptoquant

Binance przechwytuje ponad 41% wolumenu transakcji na rynku spot Kiedy rezerwy USDT na giełdzie tego kalibru spadają, to coś więcej niż zwykły zbieg okoliczności. Rezerwy USDT spadły na różnych giełdach. Zmiany, z którymi mamy do czynienia, możecie prześledzić poniżej:

rezerwy USDT
rezerwy USDT na giełdach; źródło: Chainalysis

Tether (USDT) a bitcoin

12 sierpnia z rezerw giełdowych wypadło 277 mln USDT, a 20 sierpnia dodano 1 mld USDT. Po spadku USDT z giełd 12 sierpnia, kapitalizacja rynkowa Bitcoina wzrosła. Bitcoin zaliczył wówczas kapitalizację na poziomie 6 miliardów dolarów. Kiedy miliard USDT zalał giełdy, BTC spadł i wzrósł dopiero w pierwszym tygodniu września. To nie pierwszy przypadek, gdy Tether wywarł taki wpływ na kapitalizację rynkową Bitcoina.

W ciągu ostatniego roku Tether wzbudził niebywałe zainteresowanie traderów. Jest to magazyn wartości o niskiej zmienności i przewidywalnych cyklach rynkowych oraz narzędzie, które można wykorzystać do manewrowania trendem cenowym bitcoina w pożądanym kierunku.

Aktualnie Tether stworzył dla siebie niszę do tego stopnia, że mamy sytuację​​ Tether kontra Bitcoin. Kiedy nowe USDT zaleją giełdy Tether, powódź płynności może wystarczyć, aby spowodować gwałtowne załamanie ceny BTC. Jej ożywienie będzie zależało od wolumenu obrotu. Przypomnijmy, że w w 24-godzinnym wolumenie handlu na giełdach Tether wyraźnie dominuje.

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów. Komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze