SEC vs. Ripple | Petycja o zakończenie procesu już na biurku Genslera

Posiadacze XRP złożyli na biurku szefa amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary’ego Genslera, petycję o zakończenie procesu sądowego przeciwko Ripple.

Inicjator Crypto and Policy, Thomas Hodge, z powodzeniem uzyskał 30 000 podpisów pod petycją wzywającą SEC do wycofania pozwu przeciwko Ripple, w którym Komisja oskarża firmę o sprzedaż nieautoryzowanych papierów wartościowych w postaci XRP.

„Zła” SEC?

Hodge i zwolennicy Ripple twierdzą, że SEC, której celem jest ochrona inwestorów, wyrządziła nadmierną szkodę posiadaczom XRP, podejmując kroki prawne przeciwko Ripple. Właśnie na skutek tych działań, Ripple miało stracić na wartości miliardy dolarów.

Składający petycję wezwali przewodniczącego SEC do zakończenia procesu sądowego i ponownego przemyślenia strategii regulowania branży kryptowalut.

„Zakończ proces Ripple i powstrzymaj SEC przed opracowywaniem zasad dotyczących kryptowalut w drodze procesów sądowych na rzecz prawidłowego pisania tych zasad, przy udziale opinii publicznej i partnerstwie z Kongresem Stanów Zjednoczonych” – postulują w petycji trzymający stronę Ripple.

W petycji zwrócono się również o zbadanie intencji leżącej u podstaw złożenia pozwu przez Generalnego Inspektora Carla Hoeckera:

„Poproś Generalnego Inspektora SEC o dokładne zbadanie spraw, które doprowadziły do ​​wniesienia w ostatniej chwili pozwu przeciwko Ripple, złożonego w ostatnim dniu urzędowania przez byłego przewodniczącego SEC Jaya Claytona… Żądamy dochodzenia, które w pełni wyjaśni, czy SEC chronił czyjeś interesy zamiast inwestorów detalicznych w chwili, kiedy w grudniu 2020 r. składany był pozew przeciwko Ripple”.

Pod petycją zebrano 30 000 podpisów

Hodge złożył petycję z 30 000 podpisów w biurze Gary’ego Genslera w ubiegły piątek.

Na początku maja Ripple złożyło wniosek o umożliwienie posiadaczom XRP przystąpienie do sprawy. Samo Ripple podziela stanowisko, że oskarżenia SEC wyrządziły posiadaczom XRP szkody o wartości miliardów dolarów.

„Tylko przez domniemanie swojej […] teorii SEC spowodowała natychmiastowe straty posiadaczy XRP w wymiarze miliardów dolarów, wyczerpała płynność XRP w Stanach Zjednoczonych i zmroziła działania stron trzecich przed dalszym opracowywaniem aplikacji dla XRP”.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze