Panie Gensler, czy wycofałby Pan pozew przeciwko Ripple?

Społeczność Ripple zbiera podpisy w tamach nowej petycji, aby „zatrzymać wojnę” związaną z XRP.

Założyciel Crypto&Policy, Thomas Hodge, wystosował petycję na Change.org skierowaną do nowego przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary’ego Genslera. W petycji zawarto apel o zakończenie procesu SEC przeciwko Ripple.

Niech Pan to skończy, Panie Gensler!

Crypto & Policy wezwał Genslera do zbadania potencjalnych motywów byłego przewodniczącego SEC, Jaya Claytona i jego dyrektora ds. finansów korporacyjnych Williama Hinmana, w kontekście „faworyzowania” Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH), szkodząc jednocześnie XRP. W treści petycji stwierdza się nawet, że Clayton i Hinman mogli mieć jakiś związek z interesami, w ramach których obracano BTC i ETH:

„Kiedy Clayton i Hinman sprawowali urząd, zapytano ich, czy Bitcoin i Ether są papierami wartościowymi. Powiedzieli bardzo wyraźnie, w protokole: nie, to nie są papiery wartościowe, więc handluj nimi dalej. Obaj wzięli pieniądze od firm, które bezpośrednio lub pośrednio interesowały się tymi publicznymi oświadczeniami”.

Hodge twierdzi, że Hinman „otrzymał miliony dolarów” od firmy prawniczej Simpson Thacher, która jest członkiem Ethereum Enterprise Alliance. W petycji stwierdza się również, że Hinman „otrzymywał czeki od firmy”, podczas gdy ta zarabiała na opłatach w kontekście IPO chińskiego giganta wydobywającego kryptowaluty Canaan.

Adwokat XRP nakreślił niepewny status regulacyjny altcoina, stwierdzając, że Clayton spędził cztery lata swojej kadencji, nie udzielając jasnej odpowiedzi na temat tego, czy XRP jest zabezpieczeniem. Hodge kontynuował swoje przemyślenia w następujących słowach:

„Ale w ostatnim dniu swojego urzędowania Clayton skierował działania SEC w kierunku pozwu przeciwko Ripple, twierdząc, że firma sprzedawała XRP jako nielegalne, niezarejestrowane zabezpieczenie przez siedem lat. […] SEC zarzuciła, że ​​Ripple i wszyscy posiadacze XRP powinni byli wiedzieć przez ostatnie siedem lat, że XRP jest zabezpieczeniem, kiedy sama SEC wielokrotnie powtarzała, że ​​nie wie o tym do dnia, w którym złożyła pozew w grudniu 2020 r.”

O co chodzi w sprawie SEC – Ripple?

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, w ramach wspomnianej petycji online zebrano około 1670 podpisów z celu, jakim jest 2500.

SEC złożyła pozew przeciwko Ripple Labs, a także jej dyrektorowi generalnemu Bradowi Garlinghouse’owi i współzałożycielowi Chrisowi Larsenowi 22 grudnia 2020 r. Komisja twierdzi, że XRP to „oferta niezarejestrowanych papierów wartościowych o wartości 1,3 miliarda dolarów”.

W trakcie toczącej się batalii prawnej, amerykański sąd przyznał Ripple Labs dostęp do dokumentów SEC dotyczących definiowania aktywów kryptowalutowych jako papierów wartościowych na początku kwietnia.

Wcześniej w tym tygodniu cena XRP przekroczyła 1 dolara po raz pierwszy od marca 2018 r. Jest to jednak nadal bardzo daleki poziom od nieco ponad 3 dolarów, który został odnotowany w styczniu 2018 roku.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze