SEC vs Ripple | Nowi dyrektorzy receptą na zwycięstwo?

Napięcie i oczekiwania wokół sprawy SEC vs Ripple nie stygną. Do zespołu ścisłego kierownictwa firmy dołącza dwóch nowych, kluczowych dyrektorów, w tym była pracownica Departamentu Skarbu USA.

Ripple werbuje dwóch nowych dyrektorów, próbując rozszerzyć działalność i walczyć z zarzutami przedstawionymi przez SEC. Do zarządu dołączyła Rosa Gumataotao Rios. Rios była pracownikiem Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych pod administracją Obamy. Pracowała również w Bureau of Engraving and Printing and the United States Mint, w tym Fort Knox.

Jako zwolenniczka zmian społecznych i praw kobiet, jej nominacja ma dawać wgląd w to, jak Ripple próbuje pogodzić sektor publiczny i prywatny. Co więcej, ma wspomóc Ripple w dążeniu do określenia jasności i jednoznaczności postawy regulacyjnej w toczącym się procesie sądowym wniesionym przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Ripple ponownie apeluje o przejrzystość przepisów

Ripple ogłosiło powołanie Rios, 43 Skarbnika Stanów Zjednoczonych, na członka Rady Dyrektorów. Firma zatrudniła również Kristinę Campbell, pracującą wcześniej w firmach fintech Green Dot i PayNearMe, na stanowisko dyrektora finansowego.

Po swojej nominacji Rios wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​nowa posada pasuje do jej dążenia do osiągnięcia finansowej integracji. Powiedziała również, że Ripple jest najlepszym przykładem tego, jak legalnie używać kryptowaluty, aby umożliwić globalne płatności.

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, dodał, że zarówno Rios, jak i Campbell przybywają w krytycznym dla firmy czasie. Powiedział, że firma ma szczęście, że ma ich na pokładzie, ponieważ kontynuuje swoją międzynarodową ekspansję i walczy o transparentność przepisów.

„Doświadczenie Rosie w sektorze publicznym i prywatnym zapewnia Ripple nieocenioną perspektywę, zwłaszcza w tym czasie, gdy branża pracuje nad określeniem przyszłości kryptowalut. Oczywistością było również dodanie rozległej wiedzy Kristiny w zakresie zespołów budujących sukces w szybko rozwijających się firmach”.

SEC odmawia ustąpienia pola

Przypomnijmy, że Ripple jest obecnie uwikłane w walkę z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w związku z zarzutami, że firma oferowała sprzedaż swoich tokenów XRP jako niezarejestrowanych papierów wartościowych. Firma zaprzecza zarzutom, twierdząc, że XRP jest walutą, a nie ofertą papierów wartościowych.

Ostatnie zwroty akcji w sprawie SEC vs Ripple pokazują, obrót wydarzeń pokazuje, że SEC odniosła częściowe zwycięstwo, gdy sędzia Netburn staje po stronie agencji, nie zezwalając na ujawnienie dokumentów wewnętrznych. Netburn dała jednak zielone światło w sprawie ujawnienia komunikacji SEC ze stronami trzecimi.

Zespół obrony Ripple stara się teraz ustalić, w jaki sposób SEC określiła status BTC i ETH jako aktywów niebędących papierami wartościowymi na podstawie posiadanej dokumentacji w tej sprawie.

Kolejnym ciosem dla Ripple jest sprzeciw SEC wobec wniosku o interwencję posiadaczy XRP. 16 000 inwestorów XRP, kierowanych przez adwokata Johna E. Deatona, złożyło wniosek o wysłuchanie ich opinii w trakcie procesu prawnego.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze