Ripple vs. SEC | Czy dalsze przeciąganie procesu może doprowadzić do śmierci XRP?

Ripple Labs zwrócił się do sędzi sądu okręgowego USA o odrzucenie wniosku amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o przedłużenie procedury przygotowawczej o 60 dni, powołując się na „egzystencjalne zagrożenie” dla działalności firmy w kraju.

Czy dalsze przeciąganie procesu może doprowadzić do śmierci XRP?

W następstwie pozwu SEC, wiele amerykańskich giełd kryptowalut wycofało z obrotu lub zawiesiło obrót XRP , co wpływa na płynność aktywa, który jest używany jako waluta pomostowa do płatności transgranicznych.

„Dzisiaj XRP jest zasadniczo niepłynny w Stanach Zjednoczonych, eliminując praktycznie możliwość transferów [płynności na żądanie] do lub ze Stanów Zjednoczonych. Płynność XRP została również utrudniona w innych jurysdykcjach, niszcząc zdolność Ripple do rozwoju i sprzedaży ODL na całym świecie”napisali obrońcy Ripple w liście z 8 czerwca do sędzi sądu okręgowego USA Analisy Torres.

„Każdy dodatkowy dzień, w którym ten pozew jest w toku, jest dniem, w którym rynki XRP pozostają […] zamrożone w Stanach Zjednoczonych, a działalność Ripple jest niesprawiedliwie utrudniona”.

„Przedłużenie procedury przygotowawczej (discovery schedule) spowodowałoby w tym przypadku ogromne szkody dla Ripple. Ponadto SEC nie wywiązała się z obowiązku wykazania, że ​​istnieje dobry powód do wnioskowania o takie działanie: przytaczane przez nią przykłady bieżących problemów są w dużej mierze związane z jej własnymi, niewyjaśnionymi opóźnieniami w obsłudze żądań wydania stosownych dokumentów” – napisali adwokaci Ripple.

Zdecydowany sprzeciw SEC

Wcześniej SEC – która złożyła pozew przeciwko Ripple i jego dwóm dyrektorom w grudniu 2020 r. – poprosiła o 60-dniowe przedłużenie terminu, w którym strony przeciwne szukają dowodów lub próbują zablokować informacje mogące stanowić dowód w sprawie, a które pochodzą od strony przeciwnej. Jeśli wniosek SEC zostałby zatwierdzony, tak rozumiane discovery schedule zakończyłoby proces ustalania faktów w sprawie i powoływania ekspertów odpowiednio 31 sierpnia i 15 października.

Decyzja w sprawie wniosku SEC nie została jeszcze podjęta. Oddzielnie SEC obaliła twierdzenie Ripple, że SEC nie przedstawiła należytego powiadomienia, że ​​XRP zostanie uznany za papier wartościowy. SEC argumentowała, że ​​zarówno Ripple, jak i opinia publiczna zostali już o tym powiadomieni, biorąc pod uwagę ponad 70 działań egzekucyjnych agencji przeciwko innym firmom kryptowalutowym przed pozwaniem Ripple. Jednak Ripple zwróciło się do sądu o odrzucenie wykorzystania danych przez SEC, twierdząc, że wcześniejsze działania SEC w zakresie egzekwowania prawa albo nie dotyczyły firm zajmujących się aktywami cyfrowymi, albo były powiązane z ICO, które – jako takie – nie dotyczą Ripple.

W swoim liście do sędzi Analisa Torres, SEC nie zgodziła się z Ripple, pisząc, że stanowisko firmy „zostałoby unieważnione przez orzeczenie, że obrona może obalić wszelkie roszczenia dotyczące produktu inwestycyjnego, który nie jest identyczny z wcześniej uznanym za papier wartościowy. Sąd powinien odrzucić wezwanie do wydania takiego orzeczenia.”

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x