SEC vs. Ripple | Sędzia zadaje cios

12 743

Sędzia Sarah Netburn odrzuciła wniosek Ripple o powstrzymanie SEC przed wysyłaniem wniosków dotyczących protokołu ustaleń do zagranicznych organów nadzoru w kontekście papierów wartościowych.

Ripple twierdziło, że takie żądania miały na celu zastraszenie jego zagranicznych partnerów biznesowych. Sędzia stwierdziła jednak, że „nie ma żadnych dowodów” na to, że zostały wydane „w złej wierze”.

Oskarżeni chcieli zmusić SEC do korzystania z powolnego i nieefektywnego procesu konwencji haskiej, ale Netburn twierdzi, że wnioski protokołu ustaleń są dopuszczalne:

„Nie było argumentu, że Wnioski wykraczają poza zakres jakiejkolwiek obowiązującej umowy dwustronnej. Zamiast tego sądy rutynowo odrzucały propozycję, zgodnie z którą konwencja haska jest wyłącznym lub priorytetowym środkiem przeprowadzania działań zagranicznych.”

SEC musi przedstawić wszystkie dokumenty otrzymane na podstawie wniosków o ustalenia. W zeszłym miesiącu agencja ujawniła, że ​​trzech zagranicznych partnerów odmówiło udzielenia jakiejkolwiek pomocy.

Pierwsza porażka Ripple?

Orzeczenie w sprawie wniosków kierowanych za granicę jest pierwszym poważnym niepowodzeniem Ripple w dotychczasowej walce z SEC.

W kwietniu sąd częściowo uwzględnił wniosek Ripple o ujawnienie dokumentów związanych z XRP, Bitcoinem i Ethereum. Jednak na początku tego miesiąca Netburn wyjaśniła, że ​​Ripple nie może uzyskać dostępu do osobistych e-maili pracowników SEC.

Ponadto dyrektor generalny Brad Garlinghouse i współzałożyciel Ripple Chris Larsen skutecznie zablokowali żądania SEC dotyczące żądań względem ujawnienia ich osobistych danych bankowych.

SEC próbuje teraz zmusić Ripple do przedstawienia porady prawnej, o którą „zwróciła się lub otrzymała” w odniesieniu do statusu regulacyjnego XRP, co pomogłoby Komisji w uderzeniu w obronę oskarżonych.

Może Cię zainteresować:

Komentarze