Kurs Bitcoin SV | Czy sieć BSV to fatamorgana?

1 595

Pamietam, jak o tym czytałem… ekhm.. jak to pisałem…” Ten fragment już na zawsze zostanie w pamięci obserwatorów „wyczynów” Craiga Wrighta. Niedoszły Satoshi Nakamoto nie ustaje w trudzie udowodnienia opinii publicznej, że jest twórcą bitcoina. Jednakże wpadka goni wpadkę a sam projekt Wrighta – BSV – karmi nas nowymi rewelacjami.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Wzrost kursu bitcoina pociągał zwykle ze sobą wzrosty wartości niektórych altcoinów, zwłaszcza wśród pierwszej dziesiątki. Bitcoin wczoraj wzrósł do 11 000 $, co daje, wg danych Coinpaprika wzrost na poziomie lekko ponad 20% w ciągu ostatnich 7 dni:

kurs BSV
8źródło: coinpaprika


Kiedy kurs BTC poszedł w górę, wartość niektórych altcoinów również wzrosła, notując imponujące 24-godzinne wzrosty procentowe. W tym wszystkim ósma moneta w zestawieniu – BSV – może wykazywać pewne oznaki do niepokoju. &-dniowa wizualizacja kursu BSV przedstawia się następująco:

kurs BSV 7 dni
źródło: coinpaprika

Czy sieć BSV jest pusta?

Dane pokazują, że Bitcoin Satoshi Vision (BSV) nadal zajmuje wygodne miejsce w pierwszej dziesiątce największych z kapitalizacją rynkową na poziomie 4,23 miliardów dolarów.

Zła prasa i problemy prawne Craiga Wrighta, prawdopodobnie nie ma większego wpływu na kurs BSV. Jednakże ostatni tweet inwestora z Toronto, Kevina Rooke, próbuje pokazać, że sieć BSV może być „miastem-widmem”:

Oznaczałoby to, że w sieci nie ma dużego ruchu i może to również oznaczać, że kilka giełd lub wielorybów po prostu przesuwa te same fundusze, próbując sprawić wrażenie, że sieć jest wciąż żywa i zdrowa.

Co to może oznaczać w rzeczywistości?

Tak naprawdę wszystko albo zupełnie nic. To, że wieloryby odpowiadają za większą część transakcji w sieci wcale nie musi być złe pod warunkiem, że nie jest to na tyle nagminne, żeby tworzyć pewien stały paradygmat.

W przeszłości kurs bitcoina potrafił chwiać się pod presją działań wspomnianych wielorybów. W większości przypadków oznaczało to zdecydowane przesunięcia i wahania siły na rynku. W rzeczywistości analitycy kilkakrotnie potwierdzali już, że to między innymi ruchy wielorybów były odpowiedzialne za niektóre skoki kursu bitcoina, które obserwowaliśmy wcześniej.

Z drugiej strony jednak, jeśli to, co zaobserwowaliśmy w BSV stanowi regularny wzór, może oznaczać, że objętość tego rynku jest powierzchowna i może nie wytrzymać zbyt długo.

Jaka jest Wasza opinia ten temat? Zapraszam do dyskusji.

Komentarze