Craig Wright potwierdza, że nie jest Satoshim Nakamoto?

Niestrudzeni poszukiwacze prawdziwej tożsamości Satoshi Nakamoto połączyli siły i odkryli, jak twierdzą, przekonujące dowody przeciwko pretensjom Craiga Wrighta. Porównali adres IP Satoshiego i wypowiedzi Wrighta o jego miejscu pobytu na początku 2009 r. Odkryli, że w tym czasie zarówno CSW jak i Satoshi znajdowali się po dwóch przeciwnych stronach globu.

„Nieświadomie” potwierdzenie Craiga Wrighta

Craig Wright to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w branży kryptowalut. Opisywaliśmy Wam już wielokrotnie na naszych łamach rewelacje, których dopuszczał się CSW. Dzisiaj, choć skandaliczne roszczenia Wrighta właściwie żadną nowością wydaje się, że jedno z jego twierdzeń stanie się jednym z najsilniejszych dowodów przeciwko niemu.

W tekście opublikowanym na Medium z 6 kwietnia Wright napisał o rozpoczęciu swojego rzekomego zaangażowania w Bitcoin. Szczegółowo opisał konfigurację sprzętu, z którego korzystał podczas uruchamiania węzłów Bitcoin, a także o liczbie używanych maszyn i miejscu, w którym je trzymał.

We wpisie czytamy:

„Na moim ranczo, które posiadałem w Bagnoo w Australii, przerobiłem część mojej szopy i domu, aby uruchomić tam na komputery. W moim domu poza Sydney wziąłem garaż i uruchomiłem stojaki z maszynami. ”

źródło: tutaj

Wright napisał również, że był w podróży na swoje ranczo między 3 stycznia, kiedy uruchomiono genesis block, a 9 stycznia, kiedy wydobyto pierwszy blok.

Co to ma za znaczenie? Otóż wnioski i obserwacje komentatorów, które przytoczymy za moment pokazały, że Satoshi Nakamoto nie był w tym czasie w Australii, tak jak Wright, ale w Kalifornii.

Satoshi Nakamoto był w Kalifornii

Bounty Hunter z Twittera jako pierwszy wskazał dokładną lokalizację Satoshi Nakamoto. Na swoim blogu już w 2016 r. ujawnił dwa adresy IP używane do wysyłania i odbierania bitcoinów 10 stycznia 2009 r.

Jako że w tym czasie jedynymi osobami pracującymi nad projektem byli Hal Finney oraz Satoshi Nakamoto, stosunkowo łatwo było ustalić, który z adresów należał do Satoshiego.

Analiza adresu IP pokazuje, że w tym czasie Satoshi był w Van Nuys w Kalifornii. SeekingSatoshi zapewnił przedwczoraj na Twitterze że adres nie jest powiązany z węzłem wyjściowym VPN lub TOR.

SeekingSatoshi zauważył również, że metadane z różnych wersji manifestu Bitcoina ujawniają informacje o strefie czasowej, w której działał Satoshi Nakamoto. Analiza czasu i częstotliwości jego aktywności online ujawniła, że mieszkał w USA i mógł być studentem lub nauczycielem.

Obecnie nie ma dowodów sugerujących, że Wright podróżował do USA w czasie, gdy Satoshi był aktywny online. Jednak nic z tego najwyraźniej nie było w stanie przekonać legionu fanów CSW, z których wielu skomentowało wątek SeekingSatoshi, kwestionując jego ustalenia.

https://twitter.com/DustinDry1st/status/1140394047472832513

Jestem ciekaw, co Wy myślicie na ten temat? Zapraszam do zabrania głosu w sprawie:)!

Komentarze