Craig Wright oskarża Binance i Tether o finansowanie prostytucji i niewolnictwa

Craig Wright, kontrowersyjny twórca SV Bitcoin, który twierdzi, że jest Satoshim Nakamoto oskarżył kryptowalutową giełdę Binance oraz Tether o finansowanie prostytucji i niewolnictwa. Cena BSV idzie do góry o blisko 17%.

Niekończąca się opowieść

Podczas konferencji CoinGeek w Toronto, Wright powiedział, że 30 procent „pieniędzy Binance i Tether” jest wykorzystywanych do finansowania nielegalnych działań, takich jak prostytucja i niewolnictwo.

Kontrowersyjny twórca Bitcoin SV (BSV) był w centrum uwagi mediów w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale żaden ze skandali związanych z nim nie osiągnął jeszcze tak absurdalnego poziomu.

Podczas wygłaszania przemówienia na konferencji CoinGeek w Toronto 30 maja, Wright złożył mnóstwo oświadczeń, które można określić jedynie jako oburzające. Wright twierdził również, że jedynym powodem, dla którego Bitcoin (BTC) jest w obiegu, było umożliwienie nielegalnej działalności.

We fragmencie swojego wystąpienia, Wright formułował oskarżenia wobec Binance, Bitfinex i Tether:

„Binance, Bitfinex i Tether używają Bitcoina do finansowania nielegalnych operacji polegających na pompowaniu pieniędzy, takich jak nielegalne transfery pieniężne, nielegalne wykorzystanie w handlu ludźmi”.

Wright oskarżył także te firmy o odpowiedzialność za finansowanie prostytucji i niewolnictwa. Powiedział publiczności na konferencji CoinGeek w Toronto:

„W tej chwili 30% środków pieniężnych z Binance finansuje kobiecą prostytucję, 30% na Binance i Tether finansuje niewolnictwo kobiet”.

„To oburzające i śmieszne!”

Klip przemówienia Wrighta szybko zaczął krążyć w mediach społecznościowych, a ludzie niemal jednogłośnie ośmieszali absurdalność oskarżeń. Peter McCormack, gospodarz podcastu „What Bitcoin Did”, poinformował o tym Changpeng Zhao, dyrektora generalnego Binance.

McCormack, który rozważał swoje możliwości obrony przed pozwem o zniesławienie Wrighta, wysłał film do Zhao, pytając, czy widział oskarżenia, które CSW skierował w stronę Binance.

Zhao szybko zareagował, mówiąc, że wolałby nie zwracać na Wrighta uwagi.

Wątek twitterowy między McCormackiem i Zhao został przekształcony w pociąg wsparcia dla McCormacka. Ten ogłosił, że wniesie pozew o zniesławienie Wrighta do sądu. McCormack powiedział, że jego zespół prawny złożył zamiar obrony w związku z pozwem Wrighta przed sądem w Wielkiej Brytanii. Dodał, że z chęcią przyjmie pomoc i darowizny na pomoc w obronie.

Co sądzicie o całej sprawie? Jakie granice przekroczy jeszcze CSW? Do czego dąży? Zapraszam do komentowania.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx