Jakie altcoiny „mają wzięcie”? | Raport Pantera Capital

W nowym raporcie Pantera Capital czytamy, że aktualne „tsunami pieniądza” prowadzi ludzi do większej wiary w altcoiny – a nie tylko w BTC. Firma inwestycyjna twierdzi, że jesteśmy właśnie w środku altcoinowego bull-runu. Pantera Capital dodaje, że dominacja bitcoina na obecnym poziomie nieco poniżej 65% może nie utrzymać się zbyt długo…

Co daje Panterze mandat do kreowania sentymentów?

Według analityków Pantera Capital, altcoiny mogą niebawem przyćmić bitcoina. Kontekstem tak postawionej tezy jest nic innego jak nieprzerwany dodruk pieniądza przez banki centralne.

Pantera Capital był niegdyś tradycyjnym funduszem inwestycyjnym, który w 2013 r. skupił się na projektach kryptowalutowych i blockchainowych. Według szeregu szacunków zarządza aktywami o wartości od 335 milionów do 724 milionów dolarów. Pantera zainwestowała także znaczną sumę w 72 start-upy i projekty związane z kryptowalutami. Fundusz zebrał co najmniej 200 milionów USD z zewnętrznych funduszy venture w celu sfinansowania takich inwestycji. Były to wartości: 13 milionów USD w 2016 r., 25 milionów USD w 2017 r. i 175 milionów USD w latach 2018-2019.

Altcoiny mają coraz większe „wzięcie”

W ubiegłą środę, analitycy Pantera Capital opublikowali najnowszy list do inwestorów. Powiedzieli że powtórka bull-runu altcoinów z 2017 roku jest mało prawdopodobna. Jesteśmy jednak, ich zdaniem, w trakcie cyklu altcoinowej hossy – i pozostaniemy w nim do następnego roku.

Bitcoin właściwie już został nieco przyćmiony przez altcoiny, takie jak chociażby Ethereum. Wartość BTC wzrosła w tym roku o 34%. Ethereum wzrosło zaś o 88%, podczas gdy 0x i Augur wzrosły odpowiednio o 98% i 97%. XRP, wciąż trzecia co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, spadła w tym roku o 2%.

Altcoiny na fali | Szczegóły raportu Pantera Capital

„Podczas rynków hossy na kryptowalutach oczekujemy, że kryptowaluty alternatywne osiągną lepsze wyniki” – stwierdza Pantera w swoim raporcie. „Ogólnie rzecz biorąc, ludzie kupują je zaraz po BTC, który jest zwykle kierunkiem numer jeden jeżeli chodzi o kupno krypto-aktywów”.

Udział bitcoina w całym rynku kryptowalut, określany mianem dominacji, waha się obecnie nieco poniżej 65%. Pantera twierdzi, że prawdopodobnie spadnie. Wynika to z faktu, że inne kryptowaluty zaczną zyskiwać coraz większą „przyczepność”.

W raporcie czytamy, że rosnące zainteresowanie bitcoinem i innymi kryptowalutami jest reakcją inwestorów wystraszonych nadmiernym drukiem pieniędzy przez banki centralne:

„Bitcoin powstał w reakcji na poprzednie drukowanie pieniędzy” – komentuje Pantera. „Cena BTC gwałtownie wzrosła w ciągu tego 10-letniego okresu, a już wtedy skala dodruku była ogromna. To, co dzieje się dzisiaj na świecie, ma skalę większą o przynajmniej jeden rząd wielkości”.

Jakie altcoiny pożerają wieloryby?

Wieloryby kryptowalutowe celują w altcoiny Aave (LEND), Ren (REN) i 0x (ZRX). Ich ceny podniosły się do dwu, a nawet trzycyfrowych wartości (procentowo).

Według raportu firmy analitycznej Santiment, inwestorzy o zasobnych portfelach dążą do akumulacji trzech altcoinów. W raporcie odnotowano rosnącą falę alokacji kapitału w tokeny ERC-20 LEND, REN i ZRX kilka tygodni temu, co doprowadziło do późniejszej aprecjacji cen.

LEND wzrósł o 130%, podczas gdy REN i ZRX odnotowały wzrosty odpowiednio o 120% i 10%.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.