Dwa altcoiny, które mogą usadzić konkurencję

Czy można w ogóle mówić o altcoinie, który zdołałby zagrozić dominacji takich gigantów jak Ethereum, Cardano czy Polkadot? Kryptowalutowy trader i analityk Ben Armstrong uważa, że tak. Dodaje, że bitwa o dominację wśród blockchainów operujących na smart kontraktach rozpoczęła się na dobre.

SOLANA: „lata świetlne przed Bitcoinem i Ethereum pod względem szybkości przetwarzania transakcji

W swoim najnowszym filmie Armstrong mówi, że Solana (SOL) i Elrond (EGLD) to najnowsze platformy blockchain, które mogą „pokazać dużym chłopcom, gdzie jest ich miejsce”. Czy Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) i Binance Smart Chain.

Armstrong twierdzi, że Solana z łatwością pokonuje dwie największe sieci blockchain pod względem kapitalizacji rynkowej pod względem szybkości i skalowalności.

„Z wydajnością przetwarzania od 50 000 do 65 000 transakcji na sekundę i teoretycznym limitem ponad 700 000 na sekundę, Solana jest o lata świetlne przed Bitcoinem i Ethereum pod względem transakcji na sekundę”.

YouTuber dodaje, że Solana może jednocześnie przetwarzać tysiące inteligentnych kontraktów bez uszczerbku na wydajności. W połączeniu z niskimi opłatami transakcyjnymi, miałby to być powód, dla którego założyciel FTX Sam Bankman-Fried (SBF) uruchomił zdecentralizowaną giełdę Serum na blockchainie Solana.

„[…] Solana ma środowisko uruchomieniowe, które umożliwia równoległe przetwarzanie dziesiątek tysięcy kontraktów…

Przy koszcie zaledwie 10 USD za 1 milion transakcji możesz zobaczyć, dlaczego programiści zdecentralizowanych aplikacji na całym świecie tak chętnie wskakują na ten pokład. SBF wybrał Solana do Serum DEX właśnie dlatego, że to najszybsza kryptowaluta oparta o smart kontrakty, jaka jest dostępna na rynku.”

ELROND: szybkość i zdumiewające wsparcie społeczności

Według Armstronga jedną z najmocniejszych stron Elronda jest jego szybkość i łatwość obsługi dla deweloperów, ponieważ smart kontrakty można pisać na nim w różnych językach programowania (obsługuje format o otwartym standardzie znany jako WebAssembly).

„Elrond może obsłużyć ogromną liczbę transakcji na dużą skalę, sięgającą 15 000 na sekundę.

Z punktu widzenia dewelopera Elrond jest kuszącą perspektywą. Platforma z prawdziwym narzędziem do budowania, wsparcie dla WebAssembly, gdzie można pisać smart kontrakty w wielu językach programowania.”

Armstrong dodaje, że inne atrakcyjne aspekty Elronda odnoszą się do stałej podaży i silnej społeczności wspierającą projekt.

„Według Picolo Research, Elrond ma drugą najsilniejszą społeczność ze wszystkich kryptowalut. Drugi tylko po Cardano. Elrond nigdy nie przekroczy swojej maksymalnej całkowitej podaży wynoszącej około 31 milionów cyfrowych monet. To daje mu model niedoboru podobny do Bitcoina, co ma oczywistą zaletę dla jego silnej i zaangażowanej społeczności”.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze