Chcesz DOGE za darmo? Coinbase rozda użytkownikom monety o wartości 1,2 mln USD

Użytkownicy giełdy Coinbase mogą uzyskać memową kryptowalutę w formie nagrody za trading. Chcesz DOGE za darmo? Czytaj dalej…

Nie dalej jak we czwartek, jedna z największych giełd kryptowalut – Coinbase – ogłosiła, że wciąga Dogecoina na swój parkiet. Aby zwiększyć szum wokół tego wydarzenia, włodarze giełdy zadeklarowali, że już niebawem rozdadzą swoim klientom DOGE w pulach o łącznej wartości 1,2 miliona dolarów.

W oficjalnym ogłoszeniu opublikowanym w tej sprawie czytamy:

„Dogecoin jest teraz na Coinbase, a my rozdajemy nagrody w wysokości 1,2 miliona dolarów”.

Jak zgarnąć DOGE od Coinbase?

Wiadomość została przekazana również w formie tweeta z linkiem do dalszych szczegółów akcji. Potencjalni zwycięzcy muszą kupić lub sprzedać DOGE o minimalnej wartości 100 USD. Użytkownicy Coinbase mają na to czas do 10 czerwca br. Pule nagród przedstawiają się następująco:

  • 1 osoba otrzyma 300 000 USD w DOGE
  • 10 osób otrzyma po 30 000 USD w DOGE
  • 6000 osób zostanie wyróżnionych kwotą 100 USD w DOGE

W ogłoszeniu podkreślono, że jedna osoba będzie brana pod uwagę tylko raz. Wiadomość o ewentualnym przyznaniu DOGE, po spełnieniu warunków akcji, zostanie przesłana szczęśliwcom mailowo do 17.06.

Taka forma promocji powinna przypaść wszystkim do gustu. Wydaje się to być także odpowiedź marketingu Coinbase na oczekiwanie klientów, aby giełda dodała w końcu pary z DOGE do swoich listingów. Wciągnięcie memowej kryptowaluty na Coinbase wiązało się najprawdopodobniej także z dużym oczekiwaniem co do wywołania tak zwanego „efektu Coinbase”. W przeszłości bowiem zdarzało się już wielokrotnie, że po premierze notowań określonych cyfrowych coinów na platformie, ich cena szybowała mocno w górę.

Jak dotąd jednak, wydarzenie nie przełożyło się na spektakularne odbicie na rynku DOGE.

Realnie rzecz biorąc, w chwili przygotowywania niniejszej publikacji, cena Dogecoina spadła o blisko 15% i wynosi aktualnie 0,367 USD.

doge za darmo
DOGE/USD; źródło: investing.com

„Kupuj plotki, sprzedawaj wiadomości”?

Można chyba zaryzykować twierdzenie, że ruchy cenowe Dogecoina zależały w ostatnim czasie w dużej mierze od tego, co powiedział Elon Musk. I, choć jak powoli zauważa środowisko, to – co ma do powiedzenia szef Tesli i Spacex będzie z czasem słabnąć w kontekście siły oddziaływania, to nadal ma to niebagatelny wpływ na cenę.

Rozdanie DOGE prze Coinbase następuje po podobnej promocji na początku tego roku, kiedy firma ogłosiła loterię, w której rozdano bitcoiny o wartości 500 000 USD. Spekuluje się, ze Coinbase chciała tym samym podkreślić swoją pozycję jako spółka publiczna.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze