Społeczność bitcoin nie zostawia na Elonie Musku suchej nitki | Najgorętsze komentarze

Dzisiejsze oświadczenie w sprawie zaprzestania honorowania BTC jako środka płatności za produkty Tesli przyciągnęło uwagę prawie wszystkich. Społeczność skupiona wokół bitcoina uderzyła w Elona Muska serią komentarzy, które warto przeanalizować.

Jeszcze dzisiaj około południa Musk nie dawał za wygraną i opublikował kolejny tweet, który zdał się ostatecznie potwierdzić podjęta wcześniej decyzję:

Społeczność bitcoin nie zostawia na Elonie Musku suchej nitki

Michael Saylor, to jeden z najbardziej znanych zwolenników BTC, który mógł mieć coś wspólnego z początkową decyzją Tesli o zakupie bitcoina. Dyrektor generalny MicroStrategy był jednym z pierwszych, którzy zabrał głos w tej sprawie:

„[…] w transakcji bitcoin nie wykorzystuje się przyrostowej energii. Energia jest wykorzystywana do zabezpieczenia sieci aktywów kryptograficznych, a wpływ netto na zużycie paliw kopalnych w czasie będzie ujemny, biorąc wszystko razem pod uwagę”.

Anthony Pompliano zauważył, że „historie o energochłonności Bitcoina były wielokrotnie obalane”. Dodał, że „75% górników korzysta z energii odnawialnej”. Niedawny raport VanEcka faktycznie potwierdził twierdzenie Pompa.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, skomentował: „Elon prawdopodobnie nie zbadał, ile energii potrzeba do obsługi innych (innych niż krypto) walut, które akceptuje Tesla”.

Dyrektor generalny Galaxy Digital, Mike Novogratz, wyraził natomiast opinię, że działania Muska mogą na dłuższą metę być korzystne dla bitcoina, ponieważ „wykorzystuje swój znaczny wpływ, aby popchnąć wydobycie BTC w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości”.

To nie wszystko…

Znany analityk Willy Woo przytoczył niedawną rozmowę w mediach społecznościowych między Jackiem Dorseyem i Elonem Muskiem. Dyrektor generalny Tesli zgodził się w niej z szefem Square, wskazując, że „bitcoin zachęca do energii odnawialnej”. To było około trzech tygodni, zanim Musk i Tesla wstrzymali płatności BTC.

Saifedean Ammous, autor książki Bitcoin Standard, był nieco bardziej krytyczny wobec Muska, co pokazuje następujący tweet:

Kolejny interesujący komentarz pochodzi od popularnego YouTubera, Chrisa Dunna. Ujawnił on zrzuty ekranu z anulowania zamówienia Tesli Cybertruck. To, co sprawiło, że anulowanie było jeszcze bardziej intrygujące, to informacja zwrotna, którą zostawił firmie w formularzu na stronie:

„Elon powiedział, że Tesla nie będzie już akceptować bitcoinów jako płatności, ponieważ „wiąże się to z dużymi kosztami dla środowiska”. To jest niepoprawne i nieszczere. Nie mogę wspierać kogoś, kto pompuje altcoiny do niedoinformowanych ludzi w telewizji, a potem twierdzi, że problemem jest bitcoin. Mam nadzieję, że Elon i Tesla ponownie przemyślą swoje stanowisko w sprawie bitcoina. Do tego czasu anuluję moje zamówienie cybertruck”.

O co tak naprawdę chodzi Elonowi?

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze