Chainlink | Efekt Coinbase, czy coś więcej?

ChainLink, platforma blockchain mająca na celu połączenie inteligentnych kontraktów z zewnętrznymi źródłami danych, znajduje się w centrum uwagi środowiska kryptowalut od chwili, kiedy projekt zaczął być listowany na Coinbase Pro i Coinbase. Kurs altcoina wzrósł od tego czasu o 117,2 procent, z 2,03 dolara do 4,41 dolarów – i to wszystko w przeciągu zaledwie trzech dni od wejścia na giełdę.

Efekt Coinbase

„Efekt Coinbase” bardzo dobrze przysłużył się Chainlink. Od kiedy Coinbase i Coinbase Pro wprowadziły altcoina na swoją platformę, spekulanci z uwagą przyglądają się temu projektowi.

chainlink
źródło: tutaj

Odkąd zjawisko zostało zaobserwowane po raz pierwszy, niektóre źródła podały, że skala „efektu Coinbase” zmniejsza się. Malejący wpływ na cenę można przypisać luźniejszym standardom Coinbase w zakresie dodawania zasobów cyfrowych lub większego dostępu do wiarygodnych giełd.

Jednak prawie wszystkie monety, które do tej pory wchodziły na Coinbase, notowały nagłe skoki wyceny wartości natychmiast lub równolegle z ogłoszeniem na ten temat. Oto kryptowaluty, które odnotowały wzrosty w czasie mniej więcej ośmiu godzin po listingu:

  • 3 maj 2017 – Litecoin wzrósł o 3%
  • 19 grudnia 2019 – Bitcoin Cash wzrósł o 9,9%
  • 17 kwietnia 2019 – Augur wzrósł o 15,3%
  • 30 maja 2019 – EOS wzrósł o 10,1%

Chainlink w centrum zainteresowania

Altcoin odnotował wzrost o 16,3% po 8 godzinach od startu notowania na Coinbase Pro i 23,5-procentowego wzrostu 12 godzin później. Po wwpisaniu LINK na platformę Coinbase, wycena monety wzrosła o 34,1 procent; 12 godzin po premierze odnotowano skumulowany skok o 62,8 procent!

Większy wpływ na cenę Chainlink może mieć to, że LINK jest relatywnie małym altcoinem o niższych wolumenach i ograniczonej dostępności na innych giełdach, zwłaszcza tych, które silnie zaznaczają swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych.

Chwilę przez wprowadzeniem na platformy Coinbase, para LINK/USD najmocniej trejdowana była na Binance. 29 czerwca właśnie na Binance odnotowano 24-godzinne wolumeny LINK / BTC o wartości 328 milionów dolarów i wolumeny LINK / USDT o wartości 193 milionów $. Coinbase szybko stała się trzecią pod tym względem giełdą, z 24-godzinnym wolumenem w wysokości 112 milionów dolarów.

link

Jakie jest Wasze zdanie na temat projektu Chainlink? Czy w jego przypadku rzeczywiście zadziałał „efekt Coinbase”?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze