Coinbase wprowadza nowe rozwiązania

1 701

Coinbase chce być najlepszy

Wall Street zaczyna mocno działać w kwestii giełdy kryptowalut. Coinbase dołącza do rywalizacji i chce wprowadzać nowe rozwiązania dedykowane chociażby dla inwestorów instytucjonalnych. Wymienia się m.in. usługi powiernicze dla użytkowników z dużą ilością środków (minimum 10 milionów dolarów). Co więcej zostanie wprowadzona usługa Coinbase Prime związana z handlem pozagiełdowym, pożyczkami. Pod względem bezpieczeństwa, giełda chce współpracować z Electronic Transaction Clearing, która jest wykwalifikowanym depozytariuszem papierów wartościowych Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Partner jednak nie miał ostatnio łatwo, ze względu na rzekome oskarżenia ze strony SEC o kwestie ochrony klientów jak i nieprawidłowe przechowywanie papierów wartościowych. Jak stwierdził Adam White, wiceprezes Coinbase:

„Zdaliśmy sobie sprawę, że istnieje bardzo odmienny zestaw oczekiwań między instytucjami i jednostkami. Mamy tylko jeden strzał, jedno pierwsze wrażenie i musimy się upewnić, że jest on dobry”

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-05-15/coinbase-goes-after-wall-street-with-new-cryptocurrency-tools

Coinbase ciągle nie jest pewny jak traktować aktywa jakimi są kryptowaluty a szacuje swój krypto-majątek na około 20 miliardów dolarów. Definicja ich jako papiery wartościowe nie jest pewna, mimo tego giełda chce wprowadzać rozwiązania rodem z rynku akcyjnego. Na szczególne zainteresowanie powinno kierować zainteresowanie takich podmiotów jak nowojorska giełda NYSE, które zainwestowały w nowe rozwiązania Coinbase. Chcą oni przyciągnąć wiele innych podmiotów. Pokazuje to jak szeroko rozwija się amerykański rynek i jaki potencjał widzą w tym tradycyjne rynki.

Polska GPW nie powinna mieć własnej giełdy kryptowalut…

Inaczej niż w Ameryce, Polska GPW nie powinna mieć własne giełdy kryptowalut. Tak twierdzi jeden z analityków giełdowych oraz wiceprezes Domu Maklerskiego Noble Securities Dariusz Zawada w wywiadzie dla Parkiet TV podczas konferencji WallStreet w Karpaczu. Wynika to z wiarygodności giełdy, braku stabilności GPW w porównaniu do np. niemieckiej giełdy.

Źródło: Parkiet TV

Jakie jest Wasze zdanie na temat postępowania giełd amerykańskich? Czy te narzędzia będą użyteczne? Czy GPW powinna również pochylić się nad tematem własnej giełdy kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji na ten temat.

Komentarze