Bitfinex i Tether dostaną nowy termin na przedstawienie dokumentów | Zabawa trwa dalej

1 775

Bitfinex i Tether muszą ostatecznie przekazać dokumenty opisujące historię ich relacji finansowych przed biurem Nowojorskiego Prokuratora Generalnego (NYAG). Tak orzekł wczoraj sędzia Sądu Najwyższego Nowego Jorku.

Sędzia Joel M. Cohen, który nadzorował dochodzenie NYAG w sprawie Bitfinex i Tether, wydał orzeczenie po wczorajszej, trwającej godzinę rozprawie. Adwokat obydwu firm argumentował, że zalecenie przedstawienia dokumentów jest zbyt szerokie. Biuro NYAG twierdziło jednak, że orzeczenie jest rozsądne, jako że Bitfinex nie dostarczył wystarczających dokumentów, pomimo czasu, który upłynął od rozpoczęcia sprawy.

Cohen nie wyznaczył ostatecznego terminu, w którym Bitfinex i Tether będą musiały przedstawić te dokumenty. Pozostawił tę decyzję innemu sędziemu. Stwierdził jednak, że nowy termin będzie musiał zostać ustalony jak najszybciej. W ramach swojej decyzji przedłużył wygasający w przeciągu kolejnych kilku tygodni zakaz, który uniemożliwia Tetherowi pożyczanie funduszy Bitfinex przez kolejne 90 dni.

Sędzia Cohen zauważył, że sąd apelacyjny, który odrzucił ostatnią próbę oddalenia sprawy przez Bitfinex – zbagatelizował rolę, jaką mógł odegrać w toczącym się dochodzeniu.

„Dosłownie niemożliwe”

Charles Michael to prawnik w Steptoe i Johnson, reprezentujący Bitfinex w toczącej się sprawie przeciwko nowojorskiemu prokuratorowi generalnemu. Posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​„dosłownie niemożliwe jest spełnienie” wszystkich wymagań dotyczących dokumentów. Dlaczego? Dlatego, ponieważ biuro NYAG prosiło o „wszystkie dokumenty” związane USDT.

John Castiglione odrzucił dosłowność teorii, jakoby biuro prokuratora szukało wszystkich dokumentów dotyczących transakcji USDT. Stwierdził, że departament specjalnie zażądał informacji o zleceniach i obrocie, dokumentach potwierdzających zakupy, zeznaniach podatkowych i wyciągach z rachunków bankowych. Nazwał je „podstawowymi dokumentami biznesowymi”.

„Jeśli są dokumenty, które nie istnieją lub […] nie są już przechowywane, powinni nam o tym powiedzieć” – stwierdził Castiglione.

Przedłużony zakaz

Sędzia Cohen zbadał również zakaz, który wprowadził, aby uniemożliwić Tetherowi pożyczenie funduszy Bitfinex. W tym kontekście poprosił Castiglione o uzasadnienie wniosku o jego przedłużenie.

Prokurator odpowiedział, że firmy nie wyjaśniły jeszcze, co stało się z pierwszą 600-milionową pożyczką dla Bitfinex. Tym samym opowiedział się się za utrzymaniem zakazu przynajmniej do czasu udostępnienia większej ilości informacji.

NYAG chce wiedzieć, dokąd trafiły fundusze, czy którekolwiek z nich trafiły do ​​kadry kierowniczej firmy i dlaczego konieczne były transfery z Tether do Bitfinex. Castiglione konstatował, że utrzymanie zakazu nie powinno zaszkodzić finansowo Bitfinex pod warunkiem, że wszystko jest w porządku:

„Słyszeliśmy, że [Tether] zaczynał z 2 miliardami dolarów rezerwy, [a teraz jest] 14 miliardów dolarów. Wydaje się więc mało prawdopodobne, aby 150 milionów dolarów, które pozostałoby po jednej ze stron biznesu było katastrofą ”– powiedział Castiglione.

Michael nadmienił, że warunki, które mogłyby uzasadniać zakaz z początku 2019 r. – a mianowicie, że Bitfinex potrzebował funduszy Tether na realizację żądań wypłaty składanych przez klientów – uległy diametralnej zmianie, wskazując na zyski Bitfinex i Tether w ciągu ostatniego półtora roku:

„Myślę, że bardzo trudno jest usprawiedliwić trwający zakaz” – powiedział Michael. „Mamy teraz 17 dodatkowych miesięcy na ujawnianie informacji. Crypto Capital już się wylało… Nie ma żadnego ryzyka, jakie mogło istnieć 17 miesięcy temu ”.

Crypto Capital to procesor płatności, na którym Bitfinex najpewniej przechowywał fundusze swoich klientów, bez zabezpieczeń i żadnych gwarancji dotyczących bezpieczeństwa. Operatorzy Crypto Capital zostali postawieni w stan oskarżenia w zeszłym roku, a Bitfinex złożył wniosek nakierowany na próbę odzyskania utraconych prawie 1 miliard dolarów.

Michael powiedział również, że rynek okazał zaufanie do Bitfinex i Tether, czego dowodem jest fakt, że od czwartku w obiegu znajduje się 15 miliardów tokenów USDT.

„Nikt nie jest zagrożony, nie ma żadnego zarzutu, że ktoś próbował odkupić i miał jakiekolwiek problemy” – powiedział. „Nie ma żadnego ryzyka. Nie ma takiego ryzyka, które mogło istnieć 17 miesięcy temu”.

Cohen ostatecznie przedłużył zakaz, ale pozostawił NYAG instrukcje, aby do końca tego 90-dniowego okresu określić, czy posiada wystarczające informacje, aby podjąć w tej sprawie dalsze kroki.

źródło: tutaj

Dla zainteresowanych:


Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz ostatni odcinek:

Komentarze