Binance Coin rośnie do 400 USD za sztukę | Czy będzie więcej?

Cena Binance Coin (BNB), natywnej monety cyfrowej giełdy Binance i Binance Smart Chain, po raz pierwszy w historii wzrosła powyżej poziomu 400 USD.

Szef giełdy Binance – Changpeng Zhao – poinformował na Twitterze, że całkowita kapitalizacja Binance Coin jest aktualnie zaledwie 4 x mniejsza od kapitalizacji Ethereum.

Cena Binance Coin rośnie powyżej 400 USD

Binance Coin zadebiutował podczas ICO Binance w 2017 roku. Od tamtej pory przeszedł długą drogę, aby ostatecznie stać się trzecią co do wielkości walutą cyfrową pod względem kapitalizacji rynkowej:

Aktywo zaczęło notowania od nieco powyżej 1 dolara. Widoczne wzrosty zaczęły być widoczne niedługo po premierze po tym, jak jego narzędzie rozprzestrzeniło się na Binance Launchpad, a Binance podpisało umowy partnerskie z innymi firmami, aby zapewnić użyteczność BNB.

Wielu pracowników Binance decyduje się również na otrzymywanie części swoich pensji w BNB.

Chociaż CEO CZ twierdzi, że wszystkie firmy blockchain płyną w tej samej łodzi, dążąc do zmiany świata i sposobu, w jaki ludzie używają pieniędzy i prowadzą interesy, wydaje się, że Binance Smart Chain konkuruje na swój sposób z drugim co do wielkości blockchainem: Ethereum.

Binance Smart Chain kontra Ethereum

Colin Wu opublikował na Twitterze informację, że 5 kwietnia liczba aktywnych portfeli w Binance Smart Chain osiągnęła 370 000 rekordów (w ciągu jednego dnia).

To 1,1 raza więcej niż na Ethereum. 24-godzinny wolumen BSC on-chain przekracza wolumen Ethereum o 3,9 miliona, czyli 300 procent.

Drugą sferą, w której Binance Smart Chain zaczyna konkurować z Ethereum, są opłaty transakcyjne. Są znacznie niższe na BSC niż na ETH, co przyciąga wielu twórców aplikacji DeFi.

CZ napisał również na Twitterze, że obecnie kapitalizacja rynkowa BNB jest tylko 4 razy mniejsza niż w przypadku drugiej co do wielkości kryptowaluty, ETH.

Przeczytaj:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.