Binance Coin (BNB) na 3 miejscu Top 10 aktywów cyfrowych o największej kapitalizacji

4 353

W ciągu ostatnich 24 godzin wycena Binance Coin skoczyła w górę aż o 40%. Wraz z nowym, rekordowym poziomem kapitalizacji, token awansował na trzecie miejsce tabeli Top 10 cyfrowych aktywów.

Cena Binance Coin wzrosła ostatnio znacząco, podnosząc swoją kapitalizację rynkową do 36 miliardów dolarów – więcej niż wynosi całkowita podaż Tether.

BNB jest aktalnie jednym z najlepiej prosperujących aktywów kryptowalutowych. Podczas piątkowej sesji azjatyckiej osiągnął rekordowy poziom 250 USD.

binance coin
kurs BNB/ USD od TradingView

W ciągu ostatnich siedmiu dni BNB zarobił aż 87%, ale to nic w porównaniu z 530%, które zyskał od początku tego roku. Token zaczął rosnąć już 18 lutego i od tego czasu – jak dotąd – nie przestał. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji kosztuje już blisko 255 USD.

Ostatni ruch w górę wstrząsnął tabelami kapitalizacji rynkowej. Po raz pierwszy od sześciu lat XRP wypadło z pierwszej piątki. Podczas jednego monumentalnego wzrostu BNB zdołało przeskoczyć Cardano, Polkadot i Tether, aby uplasować się na trzecim miejscu – tuż za Ethereum.

Czy BNB może wyprzedzić ETH?

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, skomentował, że Binance Coin może faktycznie wyprzedzić Ethereum. Wywołało to oburzenie wśród części kryptowalutowej społeczności. Znany inwestor kryptowalut i obserwator branży „DCinvestor” stwierdził, że tego typu komentarze będą miały wpływ na początkujących traderów detalicznych;

Jeden z respondentów zauważył:

„ETH jest bezużyteczne dla prawie każdego nowego inwestora. Cokolwiek oferuje szansę na uniknięcie opłat przy jednoczesnym zapewnieniu podobnego dostępu do altów, będzie się dobrze rozwijać. Binance Chain obecnie posiada tę przewagę”.

Pod względem kapitalizacji rynkowej Ethereum (220 miliardami dolarów) wyprzedza BNB znacząco. Aby BNB go dogoniło, token musiałby być wyceniony na około 1500 USD.

Dlaczego BNB zyskał tak wiele na wartości?

Impuls dla BNB może wynikać z ostatniego ogłoszenia Launchpool, które jest dostawcą płynności dla DODO – chińskiej zdecentralizowanej giełdy działającej na Binance Smart Chain.

Od dziś, 19 lutego, użytkownicy Binance mogą deponować BNB, jego stablecoin BUSD i po raz pierwszy stakować ETH lub BETH na trzech farmach, aby zagarnąć milion tokenów DODO, które zostaną rozdystrybuowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

To pierwszy raz, kiedy Binance oferuje złożone możliwości stakingu aktywów, które zostały już zablokowane w Beacon Chain.

Skorzystały również ceny DODO, które wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich 24 godzin i osiągnęły, według Coingecko, najwyższy w historii poziom 5,30 USD.

Komentarze