Aktualizacja Spadina wprowadzona. Ostatnia prosta do Ethereum 2.0

Aktualizacja Spadina została wprowadzona na Ethereum. Przed nami ostatnia prosta do Ethereum 2.0.

Ostatnia prosta do Ethereum 2.0

Deweloperzy Ethereum 2.0 wdrożyli „Spadinę” – ostatnią sieć testową przed zaktualizowaną wersją sieci głównej blockchainu Ethereum. Innymi słowy jesteśmy już na ostatniej prostej do pełnej implementacji Ethereum 2.0!

Aktualizacja Spadina przez kolejne trzy dni będzie działała jeszcze w formie testowej jako „próba generalna” przed pełną implementacją, która odbędzie się w piątek 2 października. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Spadina mimo iż na razie w formie testowej działa na niedawno uruchomionej sieci Medalla, która została zaimplementowana na ETH w zeszłym miesiącu. Po więcej szczegółów i detali zapraszamy do poniższego wpisu:

Przygotowania do Ethereum 2.0

Spadina będzie działać wraz z Medalla i testowymi depozytami oraz blokami genezy przed wydaniem zaimplementowaniem aktualizacji na głównej sieci. Deweloper ETH 2.0, Danny Ryan, powiedział niedawno:

Głównym celem jest zapewnienie nam wszystkim kolejnej szansy na przejście przez jedną z trudniejszych i bardziej ryzykownych części procesu – depozyty i genezę – zanim dotrzemy do sieci mainnet.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinno to zapewnić nam większy spokój, zanim przejdziemy do prawdziwej sieci mainnet ETH 2.0 pod koniec tego roku.

Co zaoferuje Ethereum 2.0?

Ethereum 2.0 jest rozwijane w celu poprawy „prostoty, odporności, długowieczności, bezpieczeństwa i decentralizacji” łańcucha bloków. Jego wdrożenie planowane jest w kilku etapach i fazach, które mają potrwać co najmniej do 2021 roku.

Wielu inwestorów na rynku kryptowalut zaznacza, że jeżeli aktualizacja Ethereum 2.0 spełni pokładane w niej nadzieje to może wprowadzić ona bardzo bycze otoczenie dla ETH. Do dzisiaj spekuluje się min. o tym ile transakcji będzie w stanie przetwarzać nowe Ethereum. Odpowiedź na to pytanie znajdziecie tutaj:

Jeżeli jednak boicie się inwestować w Ethereum min. z powodu ataku 51% to twórca tej kryptowaluty – Vitalik Buterin, rozwieje wszelkie wasze wątpliwości:

Finansowy Krytyk

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze