Fidelity kupuje 7,4% udziałów w Marathon Digital Holdings za 20 mln USD

Fidelity Investments ogłosiła nabycie 7,4% akcji wiodącej firmy sektora wydobywczego bitcoin w Ameryce Północnej, Marathon Digital Holdings.

Marathon obsługuje obecnie 19 000 koparek, a w ciągu najbliższych 12 miesięcy do pracy ma zostać wdrożonych kolejne 100 000 maszyn. Zarządzając aktywami o wartości 4,9 biliona dolarów, Fidelity jest jedną z największych na świecie firm świadczących usługi finansowe i obsługuje ponad 35 milionów klientów na całym świecie.

Fidelity kupuje akcje Marathon

Transakcja została sfinalizowana 22 lipca i opiewała na 20 milionów dolarów. Akcje mają być rozłożone na cztery fundusze indeksowe – Fidelity Extended Market Index Fund (FSMAX), Fidelity Nasdaq Composite Index Fund (FNCFX), Fidelity Total Market Index Fund (FSKAX ) oraz Fidelity Series Total Market Index Fund (FCFMX).

Zakup ten stawia Fidelity obok takich firm jak Vanguard Group, Susquehanna i Blackrock, które posiadają odpowiednio 7,58%, 2,7% i 1,59% udziałów w Marathon.

Akcje spółek miningowych zyskały popularność ze względu na tendencję do czerpania zysków ze zmienności cen na rynkach kryptowalut. Podczas gdy BTC zyskał około 240% od początku 2021 r., akcje Marathonu wzrosły – w tym samym okresie – o 660%.

Marathon jest popularnym wyborem wśród inwestorów instytucjonalnych, a Etf.com szacuje, że poza Fidelity, w posiadaniu MARA jest obecnie w portfolio 18 -stu ETF-ów.

Prezes firmy Marathon, Fred Thiel, świętował rosnący wymiar adopcji instytucjonalnej swojej firmy, stwierdzając:

„Ostatnie dwa kwartały były niesamowite, jeśli chodzi o to, jak bardzo wzrosła własność instytucjonalna w ramach naszych akcji”.

Thiel podkreślił skoncentrowanie Marathon na wzroście. Firma zdecydowała się zawrzeć umowy partnerskie z dostawcami hostingu i energii, a nie prowadzić w tym kierunku działania zakupowe, co pozwoliło Marathonowi skoncentrować się na mobilizacji zasobów do wdrażania sprzętu miningowego.

3 sierpnia firma ogłosiła 66% wzrost wymiaru własnego wydobycia bitcoinów miesiąc do miesiąca. Marathon wydobył 442,2 BTC o wartości 16,6 miliona dolarów. Całkowita liczba BTC w posiadaniu Marathon wynosi obecnie 6225,6 BTC (245 mln USD) – łącznie z 4812,66 BTC, które firma kupiła w styczniu br.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze