Hiperinflacja | Deutsche Bank ostrzega!

4 210

W związku z kryzysem gospodarczym, wywołanym pandemią koronawirusa, rządy na całym świecie wstrzykują do gospodarek ogromne ilości pieniędzy. Hiperinflacja FIAT wygląda już zza rogu. Ponownie zwraca to uwagę na niektóre cechy Bitcoin, w tym jego ograniczoną podaż.

Według raportu opublikowanego przez ZeroHedge, dwóch strategów Deutsche Bank ostrzega przed użyciem „helicopter money”.

Oliver Harvey i Robin Winkler opublikowali raport, w którym stwierdzili, że zastrzyk „pieniędzy z powietrza” może znacznie pogorszyć obecny kryzys gospodarczy.

Raport rozpoczyna się od porównania wpływu kornawirusa na globalne załamanie finansowe w 2008 r.:

Reakcja polityki gospodarczej na koronawirusa wygląda bardzo podobnie do sytuacji podczas ostatniego kryzysu finansowego. Banki centralne zareagowały płynnością dla sektora prywatnego […] oraz obniżyły koszty pieniądza poprzez obniżki stóp procentowych i luzowanie ilościowe„.

Autorzy twierdzą, że kryzys w 2008 r. był spowodowany brakiem zaufania do sektora bankowego, podczas gdy polityka rządu zapowiadała ostatnie załamanie gospodarcze. Decyzja o zamknięciu granic i ograniczeniu dostępu do biznesu wywołała „szok podażowy” oprócz powszechnego, choć tymczasowego bezrobocia.

Co przyniesie halving Bitcoina?

Podczas gdy rynki kryptowalut wciąż wahają się od czasu spadków 12 marca, krytyka wobec polityki inflacyjnej FIAT zbiega się z nadchodzącym wydarzeniem redukcji nagrody za wydobycie bloku w sieci Bitcoin. W czasach, gdy większość rządów uruchamia nowe pakiety stymulacyjne, BTC będzie coraz rzadsze, zapewniając potencjalną alternatywę dla inwestorów chcących uciec od FIAT.

W obliczu aktualnej sytuacji, wiele banków sygnalizuje nadchodzące problemy:

Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Zachęcamy do dyskusji.

Komentarze