Zobacz, na co Amerykanie wydają pieniądze z „czeków stymulacyjnych”?

2 768

Według danych dostarczonych przez Briana Armstronga, liczba depozytów o wartości 1200 USD wzrosła w tym tygodniu na Coinbase ponad czterokrotnie. W szczytowym momencie depozyty o tej wartości stanowiły 0,4 procent wszystkich wpływów.

„Kupujcie Bitcoin!”

Może to być, oczywiście, ciekawy zbieg okoliczności, który łączy się z faktem otrzymywania przez amerykańskich podatników czeków stymulacyjnych w wysokości 1200 USD dla osoby dorosłej:

Na co Amerykanie wydają środki z pakietu stymulacyjnego?

Przypomnijmy:

Amerykański organ podatkowy IRS rozpoczął niedawno wysyłkę czeków do ponad 80 milionów osób. Obywatele USA, których roczny dochód brutto nie przekracza 75 000 USD, mogą liczyć na stymulację o wartości 1200 USD.

Według badania CNBC, większość Amerykanów wydaje te pieniądze na żywność i paliwo (odpowiednio 16 procent i 10 procent).

źródło: cnbc.com

Bitcoin jako hedge

Choć na powyższej liście nie pojawia się Bitcoin, na Twitterze aż huczy od powiadomień od osób, którzy za te pieniądze kupują kryptowalutę.

Ludzie bardzo aktywnie dyskutują o przeznaczeniu środków ze stymulacji na zakup kryptowaluty. W sieci pojawiły się już nawet poradniki na ten temat:

W jednym z takich opracowań czytamy:

„Jeśli planujesz zainwestować środki z pakietu stymulacyjnego w kryptowaluty, będziesz musiał prowadzić dobrą dokumentację. Kryptowaluty są traktowane jako własność zgodnie z wytycznymi IRS. Takie traktowanie stawia obowiązek prowadzenia odpowiedniej dokumentacji „podstawy kosztów” – ile zapłaciłeś za kryptowaluty, kiedy je kupiłeś. Jest to czasochłonne i żmudne zadanie, szczególnie jeśli kupujesz różne kryptowaluty w różnych momentach.

Dajcie znać w komentarzach, co myślicie na ten temat.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze