Zmienność rośnie – Bitcoin wraca do wsparcia na poziomie 19 200 $

3 159

Zmienność rośnie, gdy Bitcoin wraca do wsparcia na poziomie 19 200 $

Na rynku kryptowalut rośnie zmienność, ponieważ inwestorzy wydają się nie być pewni, co robić po wczorajszym komunikacie dotyczącym indeksu cen konsumpcyjnych (CPI) wyższym niż oczekiwano, który doprowadził do pompy, a następnie do powszechnego zrzutu na rynkach finansowych na całym świecie.

Krótko po ujawnieniu CPI w czwartek, ceny akcji zaczęły rosnąć, a wkrótce za nimi podążyły kryptowaluty, ale pozytywne tempo odwróciło się w piątek, ponieważ rzeczywistość pogarszającego się stanu światowej gospodarki skłoniła inwestorów do wyboru bardziej konserwatywnej strategii inwestycyjnej.

Dane z TradingView pokazują, że cena Bitcoina (BTC) doświadczyła 10% wahań między czwartkiem a piątkiem, oscylując między najniższym poziomem 18 130 USD w czwartek w pobliżu południa, a najwyższą ceą 19 958 USD we wczesnym handlu w piątek, i od tego czasu spadła do wsparcia blisko 19 200 USD, co jest prawie dokładnie w połowie swojego miesięcznego zakresu handlowego.

Największe kryptowaluty zanotowały „solidne odbicie po osiągnięciu czterotygodniowego minimum w czwartek”.

„Niedźwiedzie nadal mają niewielką ogólną przewagę techniczną w bliskiej perspektywie”, ostrzegł Wyckoff, podkreślając, że „byki mają teraz po swojej stronie pewną dynamikę, która sugeruje bardziej niestabilny i boczny trend przy niższych poziomach cen w najbliższym czasie”.

Podobną perspektywę bocznej akcji cenowej w krótkim terminie widzi w najbliższym czasie Rekt Capital, który przedstawił poniższy wykres i zauważył, że „BTC nadal pozostaje poniżej starego zielonego wsparcia makro Range Low na poziomie ~20 000 USD”.

„Technicznie rzecz biorąc obecny poziom jest oznaką niedźwiedziej kontynuacji, chyba że BTC będzie w stanie odzyskać zielone jako wsparcie, w zakresie od 19 800 do 23 300 USD – powiedział Rekt Capital.

Z historycznego punktu widzenia nie ma gwarancji, że BTC odnotuje znaczny spadek od tego momentu, a ponieważ obecnie jest on notowany w pobliżu 300-tygodniowej średniej ruchomej (MA), przeszłe zachowanie pokazuje, że jest to „Jedno z najlepszych miejsc do długiego pozycji”, mówi Michaël van de Poppe, dyrektor generalny i założyciel Eight Global.

Przeczytaj także: Tether eliminuje ze swoich rezerw wszelką ekspozycję na papiery komercyjne

Inwestorzy nie mają gdzie się schować

Niewiele było miejsc, w których można było ukryć się przed rynkową rzezią w piątek, ponieważ rynki finansowe na całym świecie spadły, gdy dolar amerykański po raz kolejny wykazywał tendencję wzrostową.

Na zamknięciu rynków S&P, Dow i Nasdaq zanotowały w dniu straty odpowiednio o 2,37%, 1,34% i 3,08%.

Podobnie Altcoiny oferowały niewielką ochronę przed stratami, ponieważ zdecydowana większość tokenów odzwierciedlała zachowanie Bitcoina i spadała w ciągu dnia.

Kilka zdecentralizowanych tokenów finansowych zdołało przełamać trend, aby odnotować dwucyfrowe zyski w tym dniu, w tym MDEX (MDX), który wzrósł o 87,5%, 12,9% w przypadku SushiSwap i 11,56% w przypadku Just (JST).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 920 miliardów dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 40%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze