Nigel Farage nazywa Bitcoina „ostateczną wolnością”

4 348

Nigel Farage nazywa Bitcoina „ostateczną wolnością”

Nigel Farage, były lider Partii Niepodległości Wielkiej Brytanii (UKIP), przemawiał niedawno na konferencji Bitcoin Amsterdam, aby wyrazić swoje poparcie dla kryptowalut, a w szczególności dla Bitcoina, odnosząc się do najwyższej kryptowaluty jako „ostatecznej wolności”.

Farage od dawna uważany był za eurosceptyka i nie miał żadnych skrupułów, by w przeszłości wygłaszać opinie „antyestablishmentowe” na takie tematy, jak potępienie wojen w Iraku i Afganistanie, kwestionowanie danych o zmianach klimatycznych i sprzeciwianie się ratowaniu banków.

Były członek Parlamentu Europejskiego (MEP) porównał swoje doświadczenie jako wyrzutek polityczny do tego, co dzieje się obecnie w ruchu Bitcoina, mówiąc, że „dowodził powstaniem politycznym” przeciwko establishmentowi, za który został uznany za „szalony, zły, i niebezpieczny.”

„Jak widzę co dzieje się z Bitcoinem, to myślę, że obserwujemy coś podobnego do rebelii. Jest to powstanie gospodarcze, napędzane i kierowane przez ludzi, którzy martwią się rozmiarem i skalą wielkiego rządu” – wyjaśnił Farage.

Były członek Parlamentu Europejskiego ujawnił, że po raz pierwszy odkrył Bitcoina 10 lat temu, pracując w branży rynków finansowych – zanim rozpoczął swoją polityczną podróż.

„Zawsze miałem bardzo bliski kontakt z ziemią, jeśli chodzi o rozwój finansowy. Tak więc usłyszałem o tym bardzo, bardzo wcześnie – powiedział.

Przeczytaj także: Współpraca firm Microsoft i Meta – wprowadzają aplikacje Office 365 do Metaverse

W tym czasie Farage zaznaczył, że ma zastrzeżenia do nowej koncepcji monetarnej, ale z biegiem lat przekonał się do technologii, gdy inflacja nadal się pogarszała.

„Choroba pieniądza, powrót inflacji, który pamiętam z młodości, przyczyny i historia inflacji są z nami dłużej, niż ktokolwiek mógł sobie wyobrazić” – wyjaśnił Farage.

„Tak więc atrakcyjność Bitcoina była raczej jak atrakcyjność złotego standardu. Tu jest ustalona liczba tokenów. Nie da się go napompować” – dodał.

Jeśli chodzi o przyszłość adopcji Bitcoina w Europie, Farage zasugerował, że na harmonogram integracji prawdopodobnie wpłynie podejście USA do regulacji kryptowalut.

„To, co dzieje się w Ameryce, najpierw dzieje się tutaj. W ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat nastąpi bardzo, bardzo duża zmiana, a Bitcoin stanie się zaufanym środkiem wymiany”.

Porównując Bitcoin do dokonywania transakcji bankowych, Farage podkreślił, że ten ostatni jest nieefektywny, kosztowny i bardzo powolny i uważa, że ​​Bitcoin jest bardziej atrakcyjną opcją w porównaniu z istniejącą infrastrukturą.

Były lider partii zauważył, że każdy radykalny nowy pomysł, czy to polityczny, naukowy, czy monetarny, jest przedmiotem kpin i oporu, i zachęcał zwolenników Bitcoina do rozmów z przyjaciółmi, „polowania” na przedstawicieli politycznych i budowania oddolnego ruchu, który generuje władzę.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze