Microsoft i Meta wprowadzają aplikacje Office 365 do Metaverse

3 609

Współpraca firm Microsoft i Meta – wprowadzają aplikacje Office 365 do Metaverse

W nowym zestawie słuchawkowym Meta do wirtualnej rzeczywistości pojawi się pakiet produktów firmy Microsoft, a dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, określi go jako „wirtualne biuro przyszłości”.

Meta Platforms nawiązała współpracę z gigantem technologicznym Microsoft, aby wprowadzić szereg produktów Microsoft Office 365 do platformy wirtualnej rzeczywistości (VR) Meta, aby zachęcić firmy do pracy w środowiskach wirtualnych.

Podczas przemówienia programowego Meta Connect 2022 11 października, dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella, powiedziała, że ​​jej aplikacja do rozmów wideo Teams zostanie zintegrowana z „Quest” i nowo zaprezentowanym zestawem słuchawkowym VR „Quest Pro” firmy Meta, umożliwiając ludziom gromadzenie się w wirtualnej przestrzeni podobnej do sali konferencyjnej.

Znane aplikacje biurowe firmy Microsoft, takie jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook i SharePoint zostaną również udostępnione w VR Meta. Nadella dodała przyszłe funkcje, które obejmowałyby możliwość przesyłania strumieniowego Windows Cloud do zestawów słuchawkowych Meta.

Nadella powiedział, że urządzenia mobilne i aplikacje do zarządzania tożsamością firmy Microsoft na poziomie korporacyjnym będą kompatybilne z zestawami słuchawkowymi Meta Quest i Quest Pro, co pozwoli firmom zarządzać i zabezpieczać zestawy słuchawkowe VR w ich sieciach korporacyjnych tak samo, jak w przypadku komputerów lub telefonów.

Meta stawia na zestaw słuchawkowy Quest Pro, pełen nowych funkcji, który skusi użytkowników do wirtualnego dnia pracy. Firma twierdzi, że nowy sprzęt jest wygodniejszy, ma lepszą wydajność i lepszą klarowność przy wyższej rozdzielczości w porównaniu z istniejącym zestawem słuchawkowym.

Mówi się również, że Quest Pro ma „bardziej intuicyjne” informacje zwrotne na temat kontrolerów ręcznych i tak zwane „śledzenie ekspresji w czasie rzeczywistym”, w którym wirtualny awatar użytkownika naśladuje mimikę twarzy, taką jak uśmiechy i mrugnięcia, odpowiedniki z prawdziwego życia.

W przemówieniu Nadella powiedział, że pandemia stworzyła szansę „jedyną w życiu” w dawnych środowiskach pracy biurowej, odnosząc się do bieżących zasad pracy zdalnej wdrożonych po raz pierwszy z powodu ograniczeń COVID-19.

Przeczytaj także: Web3 – kurs programowania dla początkujących

„Wprowadzamy wciągające środowisko spotkań Microsoft Teams do Meta Quest, aby dać ludziom nowe sposoby łączenia się ze sobą”, powiedział Nadella.

Dodając:

„Teraz możesz łączyć się, udostępniać i współpracować tak, jakbyś był wszędzie osobiście.”

„Wraz z rozwojem pracy osobistej chcemy, aby wszyscy mogli czuć się obecni” – powiedział dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg.

Microsoft Teams będzie również kompatybilny z przestrzenią VR Meta do spotkań biznesowych o nazwie Horizon Workrooms. Zuckerberg powiedział, że to doświadczenie na różnych urządzeniach będzie „podstawą wirtualnego biura przyszłości”.

Odkąd firma zmieniła nazwę z Facebook na Meta w zeszłym roku, jej koncentracja i zasoby mocno przesunęły się na budowanie tego, co Zuckerberg nazywa „otwartym”, „interoperacyjnym” metaświatem.

Nie było to tanie, ponieważ dział badawczo-rozwojowy firmy, Reality Labs, spala miliardy dolarów, aby przedstawić wymagany sprzęt i wirtualne światy, wydając do tej pory 5,7 miliarda dolarów w 2022 roku.

Pomimo strat, Zuckerberg był nieugięty w kwestii „ogromnej szansy” w lipcowym apelu o wyniki finansowe za II kwartał, przyznając nawet, że takie straty mogą trwać jeszcze przez kilka lat.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze