Google i Coinbase ogłaszają partnerstwo w płatnościach kryptograficznych

3 327

Google i Coinbase ogłaszają partnerstwo w płatnościach kryptograficznych

Google i Coinbase ogłosiły nowe strategiczne partnerstwo Web3, które obejmuje możliwość płacenia niektórym klientom za usługi w chmurze za pomocą kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, począwszy od 2023 roku.

Coinbase Commerce będzie używany do przetwarzania płatności, natomiast Coinbase Prime będzie wykorzystywany przez Google do instytucjonalnych usług kryptograficznych, takich jak bezpieczne przechowywanie i raportowanie.

Po uruchomieniu płatności kryptograficznych tylko wybrana grupa klientów, którzy są już aktywni w Web3, będzie miała dostęp, ale z czasem usługa będzie oferowana większej liczbie klientów.

Zgodnie z komunikatem prasowym, który towarzyszył ogłoszeniu:

„Współpraca będzie polegać na wybraniu przez Coinbase Google Cloud jako strategicznego dostawcy chmury do budowy zaawansowanych usług wymiany i danych”.

Coinbase zbuduje swoją globalną platformę danych na bezpiecznej infrastrukturze Google Cloud i wykorzysta swoje technologie danych i analizy, aby zapewnić klientom Coinbase wgląd w kryptowaluty oparte na uczeniu maszynowym.

Deweloperzy Web3 będą również mogli uzyskać dostęp do danych blockchain Google Cloud za pośrednictwem BigQuery, co będzie możliwe dzięki usłudze Node Coinbase Cloud.

Przeczytaj także: Web3 – kurs programowania dla początkujących

Według bloga Coinbase:

„Integracja pozwoli programistom na natychmiastową i niezawodną obsługę systemów opartych na sieci Web3 bez potrzeby korzystania z drogiej i złożonej infrastruktury”.

Współpraca pozwoli również Coinbase wykorzystać platformę obliczeniową Google Cloud do przetwarzania danych blockchain na dużą skalę i poszerzyć zasięg swoich usług kryptograficznych dzięki wykorzystaniu sieci światłowodowej Google.

Google skorzysta na partnerstwie, przenosząc niektóre aplikacje związane z danymi Coinbase z Amazon Web Services do Google Cloud.

„Chcemy, aby tworzenie w Web3 było szybsze i łatwiejsze, a ta współpraca z Coinbase pomaga programistom zbliżyć się o krok do tego celu” – powiedział Thomas Kurian, dyrektor generalny Google Cloud.

„Naszym celem jest zapewnienie wszystkim klientom bezproblemowego korzystania z naszych usług skalowalności, niezawodności, bezpieczeństwa i danych, aby mogli skupić się na innowacjach w przestrzeni Web3”.

Ostatnio Google zaczęło wykazywać większe zainteresowanie technologią blockchain i kryptowalutami. Prowadząc do Ethereum Merge – które przekształciło platformę inteligentnych kontraktów w dowód stawki – Google zapewniło licznik odliczania do wydarzenia. Niedawno badacze zauważyli, że jeśli wpiszesz adres Ethereum w wyszukiwarce Google, wyszukiwarka pokazuje teraz saldo ETH portfela na podstawie danych pobranych z Etherscan.

Rynek potrzebuje właśnie takich spektakularnych inicjatyw opartych na znanych markach. Realny biznes w branży kryptowalutowej będzie najlepszym sposobem na przyciągnięcie nowych zwolenników.

Google zaczęło robić dobrą robotę i staje się inspiracją dla innych. Natomiast Coinbase jest globalną giełdą, która stara się przegonić Binance w trudnym świecie konkurencyjności.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze