Bitcoin spada do 19 000 USD w ślad za globalnymi rynkami finansowymi

5 323

Bitcoin spada do 19 000 USD w ślad za globalnymi rynkami finansowymi

Trend spadkowy na rynku kryptowalut, który rozpoczął się w piątek, rozszerzył się na handel w poniedziałek, ponieważ inwestorzy czekają na zbiór raportów o inflacji, które mają się pojawić w dalszej części tygodnia, które mogą dać wgląd w to, co będzie dalej ze strony Rezerwy Federalnej.

Komentarze prezesa JPMorgan, Jamiego Dimona, że ​​amerykańska gospodarka prawdopodobnie wejdzie w recesję w ciągu najbliższych sześciu do dziewięciu miesięcy, nie poprawiły wskaźnika zaufania inwestorów do rynków. Prezes wskazał na niekontrolowaną inflację, duże podwyżki stóp procentowych oraz nieznane efekty polityki ilościowego zacieśniania polityki Rezerwy Federalnej jako wskaźniki możliwej recesji.

Dane dostarczone przez TradingView pokazują, że Bitcoin (BTC) znalazł się pod presją we wczesnych godzinach handlu w poniedziałek i spadł do dziennego minimum na poziomie 19 121 USD. Po południu niedźwiedzie dały największej kryptowalucie trochę oddechu pośród nawału sprzedaży i pozwoliły bykom wznieść kurs BTC z powrotem powyżej 19 200 USD.

We wtorek przed południem cena Bitcoina lekko rośnie od poziomu poniżej 19 000 USD. Ale nic spektakularnego się nie dzieje. Niedźwiedzie całkowicie kontrolują sytuację jednak nie dążą do „zwalania”kursu a korzystają z korekt w górę. W ten sposób mamy trwający już jakiś czas trend boczny.

Trwającą walkę o kontrolę poruszył starszy analityk techniczny Kitco, Jim Wyckoff, który zauważył w swoim porannym komentarzem, że:

„Byki i niedźwiedzie nadal walczą o krótkoterminową kontrolę techniczną wśród cichszych i bocznych transakcji, przy czym żaden z nich nie zyskuje zbyt wiele”.

Brak dominacji byków i niedźwiedzi w połączeniu z licznymi przeciwnościami i niepewnością inwestorów „sugeruje, że w najbliższym czasie handel będzie bardziej boczny i niestabilny” – zasugerował Wyckoff.

W przypadku inwestorów kryptograficznych szukających bardziej ekscytującej akcji cenowej, Michaël van de Poppe, założyciel i dyrektor generalny firmy handlowej Eight, zasugerował, że być może będą musieli poczekać kolejne 48 godzin, ponieważ rynki najprawdopodobniej „pozostaną niezmienione, dopóki nie uzyskamy wszystkich dane w środę i czwartek.”

Potem sprawy mogą stać się ciekawsze ze względu na fakt, że Indeks Zmienności Historycznej Bitcoina jest teraz poniżej 25. Poprzednie przypadki, kiedy to miało miejsce, wystąpiły po gwałtownym wzroście zmienności.

Jeśli chodzi o kierunek, w którym cena może się zmienić, jeśli zmienność wzrośnie, dominującym konsensusem na krypto Twitterze jest to, że będzie ona zniżkowa, przy czym większość analityków zapewnia cel między 17 000 a 18 800 USD.

„Myślę, że jesteśmy zaklinowani w środku bessy z jedną ostateczną kapitulacją w drodze, która dopiero nadejdzie”, powiedział założyciel Crypto Capital Venture, Dan Gambardello.

„Oznacza to, że zbliżamy się do maksymalnych możliwości w krypto. Bądź gotów!”

Przeczytaj także: Binance wycofuje token Helium z giełdy

Rynki spadają, gdy narastają globalne przeciwności

Straty na aktywach były powszechne w handlu na światowych rynkach finansowych w poniedziałek, ponieważ indeks zmienności CBOE (^VIX), który mierzy krótkoterminowe oczekiwania dotyczące zawirowań na rynku, wzrósł powyżej 32, podczas gdy rentowności amerykańskich obligacji skarbowych nadal rosły.

Na zamknięciu rynków w USA S&P, Dow i Nasdaq zakończyły na minusie, odpowiednio o 0,75%, 0,32% i 1,04%.

Podobna historia miała miejsce na rynku altcoinów, gdzie zdecydowana większość tokenów znajdujących się w pierwszej 200 zanotowała negatywne pozycje cenowe tego dnia.

Godne uwagi wyjątki od daleko idącego spowolnienia obejmują wzrost o 27% w przypadku Huobi Token (HT), wzrost o 16,85% w przypadku Maker (MKR) i wzrost o 9% w przypadku Just (JST).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 934 miliardy dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 39,5%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze