Binance wycofuje token Helium z giełdy

5 844

Binance wycofuje HNT z giełdy jednak władze Helium Network są oburzone

Wiele par handlowych tokena Helium Foundation zostanie wkrótce usuniętych z Binance, a giełda usuwa aktywa, jeśli nie spełniają już „wysokich standardów”.

Dyrektor operacyjny Fundacji Helium, Scott Sigel, twierdził, że „nie ma podstaw” dla giełdy kryptowalut Binance do usunięcia kilku par handlowych swojej kryptowaluty — Helium Network Token (HNT).

Komentarze Sigela pojawiły się po ogłoszeniu z 6 października przez Binance, że giełda usuwa skrzyżowane pary izolowanego depozytu zabezpieczającego i handlu spotowego dla HNT i Binance USD (BUSD), Tether (USDT) i Bitcoin (BTC).

Binance „zdecydowanie radzi” użytkownikom zamykać dowolne pozycje w swoich notowanych parach, ponieważ pozycje użytkowników zostaną przymusowo zamknięte, a wszelkie oczekujące zlecenia anulowane 12 października, przy czym pozostały tylko transakcje spot dla pary HNT/BUSD.

Jessica Jung, rzeczniczka Binance, powiedziała w oświadczeniu dla Forbes, że giełda okresowo przegląda swoje notowane kryptowaluty, aby upewnić się, że nadal „spełniają wysoki poziom standardu”.

Jeśli zasób nie spełnia standardów lub „w branży zachodzą zmiany”, zostanie on usunięty z listy „w celu ochrony naszych użytkowników” – wyjaśniła.

W odpowiedzi Sigel stwierdził:

„Binance nie ma podstaw do usunięcia kilku par HNT. Nie nastąpiła żadna zmiana w integralności HNT i nadal spełnia wszystkie standardy ustanowione przez giełdę.”

„Istnieją dziesiątki innych giełd, które nadal wspierają HNT. Mamy nadzieję, że Binance zmieni kurs i wkrótce ponownie wystawi inne pary handlowe HNT” – dodał.

Helium zostało założone w 2013 roku jako blockchain skoncentrowany na Internecie rzeczy (IoT) i buduje zdecentralizowaną bezprzewodową sieć telekomunikacyjną typu peer-to-peer. 22 września powiedział, że przeniesie swój blockchain do Solana, co, jak twierdził, ma na celu między innymi większe wsparcie ekosystemu.

Pytania dotyczące tego, dlaczego Binance częściowo wykreśla HNT z giełdy, skłoniły traderów do spekulacji, a niektórzy twierdzą, że było to odpowiedzią na pomieszanie tokenów ekosystemu Helium Binance we wrześniu, kiedy błąd księgowy spowodował, że giełda rzekomo straciła około 19 milionów dolarów w kryptowalutach.

Doniesiono, że Binance pomylił HNT ze znacznie tańszym tokenem używanym przez Helium do płacenia hostom swojej sieci hotspotów 5G o nazwie MOBILE i wypłacił około 4,8 miliona HNT, powodując masową wyprzedaż tokena, tymczasowo obniżając jego cenę.

Pomimo znacznych rund finansowania, krytykowano również Helium za jego przychody. W lipcu ujawniono dane sugerujące, że projekt zarabia tylko 6500 USD miesięcznie z przychodów z wykorzystania danych, mimo że firma pozyskała setki milionów od takich firm jak Andreessen Horowitz (a16z), FTX Ventures i Tiger Global.

W sierpniu Helium został przyłapany na wymienianiu partnerów na swojej stronie internetowej, mianowicie firmy zajmującej się e-rowerami Lime i firmy zajmującej się oprogramowaniem SalesForce, które odmówiły współpracy z firmą lub aktywnego partnerstwa. Helium wkrótce usunęło wzmianki o obu organizacjach na swojej stronie internetowej.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze