Stany Zjednoczone to jeden z najbardziej przyjaznych kryptowalutom krajów na świecie

3 444

Stany Zjednoczone to jeden z najbardziej przyjaznych kryptowalutom krajów na świecie

Stany Zjednoczone czynią postępy w zakresie regulacji kryptowalut i są domem dla największej liczby węzłów Bitcoina i Ethereum na świecie.

Można śmiało powiedzieć, że Stany Zjednoczone są jednym z najbardziej przyjaznych kryptowalutom krajów na świecie. Zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby węzłów Bitcoina i Ethereum, a regulatorzy szczególnie zainteresowali się tym tematem. We wrześniu administracja prezydenta Joe Bidena opublikowała serię raportów federalnych dotyczących sposobu uregulowania kryptowalut w nadchodzącym roku.

Przyjęcie Blockchain

W ramach tych raportów Biuro Nauki i Technologii wskazało, że rząd „ponosi odpowiedzialność” za „ochronę” społeczności przed negatywnymi skutkami zanieczyszczenia i zmian klimatycznych powodowanych przez kryptowaluty.

Ustawa o redukcji inflacji prezydenta Bidena jest największą w historii amerykańską inwestycją w redukcję emisji gazów cieplarnianych, czystą energię i odporność na zmiany klimatu. Przeznacza około 370 miliardów dolarów na zachęty, takie jak ulgi podatkowe na zieloną energię, które mają pobudzić rozwój technologii czystej energii na dużą skalę i dalej zelektryfikować cyfryzację Stanów Zjednoczonych.

Według jednego z raportów, zastosowanie technologii blockchain w mikrosieciach elektroenergetycznych może potencjalnie promować „innowacje techno-społeczno-gospodarcze na rzecz restrukturyzacji zrównoważonego łańcucha dostaw energii”, umożliwiając koordynację rozproszonych zasobów energetycznych.

Ethereum, najczęściej używany blockchain, niedawno przeszedł na bardziej przyjazny dla środowiska algorytm konsensusu proof-of-stake (PoS) dzięki wydarzeniu Merge. Aktualizacja poprawiła stabilność i bezpieczeństwo sieci oraz podjęła kroki w kierunku zwiększenia jej skalowalności, a sieć oferuje teraz atrakcyjny zysk z obstawiania.

Raport Crypto Carbon Ratings Institute z września 2022 r. ujawnia, że ​​przejście Ethereum od proof-of-work do proof-of-stake zmniejszyło ilość energii elektrycznej zużywanej przez sieć Ethereum o ponad 99,988% i jej ślad węglowy o ponad 99,992%. Powinno to pomóc Stanom Zjednoczonym w osiągnięciu celów klimatycznych, opisanych przez Biuro Nauki i Technologii:

„Redukcja emisji gazów cieplarnianych o 50% do 52% do 2030 r., system elektroenergetyczny wolny od emisji dwutlenku węgla do 2035 r. i zerowa emisja netto gospodarki nie później niż do 2050 r.”

Przeczytaj także : Nifty News – raport z rynku

Adopcja krypto

Kryzys na rynku kryptowalut przyciągnął do cyfrowej przestrzeni aktywów największych zarządzających aktywami, w tym MassMutual i BlackRock — z których ostatni uruchomił fundusz inwestycyjny oparty o kurs Bitcoina.

Securitize Capital, firma zajmująca się aktywami cyfrowymi, zamierza tokenizować wart 491 miliardów dolarów Health Care Strategic Growth Fund II firmy zarządzającej aktywami KKR. A Charles Schwab, Citadel, Fidelity Digital Assets i inni uruchamiają nową giełdę kryptowalut o nazwie EDX Markets, która ma zadebiutować w listopadzie.

Tymczasem giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła we wrześniu, że poprze finansowo pozew przeciwko Departamentowi Skarbu, który twierdzi, że posunął się za daleko, gdy usankcjonował usługę mieszania kryptowalut Tornado Cash.

Federalni są otwarci na rozwój cyfrowej waluty banku centralnego

Biuro Badań Finansowych Departamentu Skarbu opublikowało dokument roboczy w lipcu 2022 r., w którym analizował wpływ cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) na stabilność szerszego systemu bankowego. Zidentyfikowano dwa sposoby, w jakie CBDC może zwiększyć stabilność finansową:

„Po pierwsze, banki przeprowadzają mniejszą transformację zapadalności, gdy deponenci mają dostęp do CBDC, co zmniejsza ich narażenie na ataki deponentów. Po drugie, monitorowanie przepływu środków do CBDC pozwala decydentom na szybsze reagowanie na okresy stresu, co zmniejsza motywację deponentów i innych krótkoterminowych wierzycieli do wycofywania aktywów”.

Tymczasem raport Departamentu Skarbu z września 2022 r. „Przyszłość pieniądza i płatności” przyjrzał się stablecoinom i CBDC, zauważając, że istnieje „naturalny przypadek użycia” CBDC. Raport rozważa konsekwencje, jeśli chodzi o „budowanie przyszłości pieniądza i płatności”, „wspieranie globalnego przywództwa finansowego USA”, „pogłębianie integracji finansowej i kapitału własnego” oraz „minimalizacja ryzyka”.

Zielone światło dla transakcji NFT

John Crain, współzałożyciel i dyrektor generalny platformy SuperRare non-fungible token (NFT) rozszerzył o implikacje PoS, mówiąc w wywiadzie:

„Artyści zawsze byli na czele postępowych spraw, więc Ethereum jest naprawdę zmienia zasady gry pod względem rozwiązania jednego z największych problemów w technologii NFT. […] Uważamy, że będzie to dobrodziejstwem dla sztuki kryptograficznej i oczekujemy, że tylko pomoże to rynkowi rozkwitnąć”.

ConsenSys, założona przez współzałożyciela Ethereum Joe Lubina, ogłosiła, że ​​umieści jedną z pierwszych zrównoważonych kolekcji NFT w zaktualizowanej sieci głównej PoS Ethereum.

Nielegalne użycie krypto

W czerwcu 2022 r. Departament Sprawiedliwości ogłosił, że aresztowało trzy osoby w związku z „pierwszym w historii schematem obrotu kryptowalutami z wykorzystaniem informacji poufnych”. Domniemane przestępstwa dotyczyły byłego menedżera produktu w Coinbase.

We wrześniu 2022 r. departament opublikował raport „Rola organów ścigania w wykrywaniu, badaniu i ściganiu działalności przestępczej związanej z zasobami cyfrowymi” i ustanowił ogólnokrajową sieć koordynatorów zasobów cyfrowych, aby kontynuować „wysiłki na rzecz zwalczania rosnącego zagrożenia stwarzanego przez nielegalne wykorzystanie zasobów cyfrowych dla amerykańskiej opinii publicznej”.

„Ponieważ zasoby cyfrowe odgrywają coraz większą rolę w naszym globalnym systemie finansowym, musimy współpracować z departamentami i agencjami rządowymi, aby zapobiegać i zakłócać wykorzystywanie tych technologii w celu ułatwienia przestępczości i podważenia naszego bezpieczeństwa narodowego” – powiedział prokurator generalny Merrick Garland.

Asystent prokuratora generalnego Kenneth Polite Jr. z Wydziału Karnego Departamentu Sprawiedliwości powiedział:

„Rozwój zasobów cyfrowych stworzył nowy krajobraz dla przestępców, aby wykorzystać innowacje do dalszych poważnych zagrożeń przestępczych i bezpieczeństwa narodowego w kraju i za granicą”. Dodał: „Poprzez utworzenie sieci DAC, Wydział Kryminalny i Krajowy Zespół ds. Egzekwowania Kryptowalut będą nadal zapewniać, że Departament i jego prokuratorzy są najlepiej przygotowani do zwalczania stale ewoluujących przestępczych zastosowań technologii aktywów cyfrowych”.

Regulacje

Opracowany zgodnie z zarządzeniem wykonawczym Bidena w sprawie zapewnienia odpowiedzialnego rozwoju zasobów cyfrowych, Biały Dom wydał niedawno arkusz informacyjny przedstawiający ramy regulacyjne dotyczące zasobów cyfrowych w celu ochrony konsumentów poprzez „wydawanie wytycznych, zwiększanie zasobów egzekwowania prawa i agresywne ściganie nieuczciwych podmiotów”.

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu (OFAC) zaktualizowało również swoje wytyczne dla branży kryptograficznej dotyczące tego, w jaki sposób ludzie i firmy mogą zachować zgodność z sankcjami wobec Tornado Cash, miksera prywatności Ethereum, który znajduje się na czarnej liście ze względu na zarzuty, że hakerzy z Korei Północnej wykorzystali go do prania fundusze. Departament powiedział, że ludzie mogą poprosić o licencję OFAC, aby wypłacić swoje fundusze związane z Tornado Cash.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze